UWAGA!

"Bus & Truck" na braniewskich drogach

 
Elbląg, "Bus & Truck" na braniewskich drogach
fot. nadesłana

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej oraz WITD przeprowadzili działania "Bus & Truck". Celem akcji było wyeliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego przez kierujących samochodami ciężarowymi i autobusami. Spośród 46 kontroli pojazdów blisko połowa zakończyła się mandatowo.

Wczorajsze działania miały zasięg wojewódzki. Zadaniem policjantów oraz funkcjonariuszy straży granicznej i WITD było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzenie stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. W sumie w działaniach wzięło udział 10 funkcjonariuszy, skontrolowano 46 pojazdów w tym 15 ciężarowych oraz 4 autobusy. Blisko połowa przeprowadzonych kontroli kończyła się decyzją o ukaraniu mandatem. W 4 przypadkach stan techniczny pojazdów pozostawiał wiele do życzenia, dlatego też policjanci podejmowali decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.
       Uwaga funkcjonariuszy jak zwykle skupiona była także na tych, którzy zbyt szybko poruszają się po naszych drogach. Wczoraj, aż 11 kierowców z nadmierną prędkością jechało swoimi pojazdami.
       Wzmożone policyjne działania mają na celu eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają kierowcom, że to od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie a nawet życie sporej grupy osób podróżujących.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Na walkę z policyjnymi łapankami najlepsze jest CB Radio
 • TIR - Na walkę z policyjnymi łapankami najlepsze jest dbanie o stan techniczny pojazdu, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i wtedy nie będziesz potrzebował CB Radio. .. .poniał?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  tirówka(2014-10-23)
 • tirówka to zgłaszaj się do każdej przeprowadzanej łapanki na ochotnika jako przykładny obywatel a gwarantuje że trafisz na nie jednego gbura traktującego kierowców jak zło konieczne
 • Czaszami zastanawiam się kto pisze to brednie. Czy przedszkolaki czy może ułomni kierowcy, którzy nigdy z takim podejściem nie powinni dostać prawa jazdy. TIR i anonim- wyprowadźcie się na wschód Rosji, do Indii czy Kenii tam nikt nie wymaga i nie sprawdza stanu auta. Nie narażajcie swoim niedbalstwem innych "normalnych" kierowców w tym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  normalny-kierowca(2014-10-23)
 • Gratuluję wyboru i życzę kontroli drogowej po amerykańsku!
 • Za niesprawność pojazdu karać karać i jeszcze raz karać!!!!! Kto ma inne zdanie proponuję rosyjską ruletkę na drodze. pozbądźmy się myślących inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Chcę_żyć(2014-10-23)
Reklama