UWAGA!

By pozwanego powiadomić, trzeba najpierw go znaleźć

Elbląg, By pozwanego powiadomić, trzeba najpierw go znaleźć

Dziś (4 listopada) miał rozpocząć się proces w trybie wyborczym, w którym wnioskodawcą jest prezydent miasta Jerzy Wilk, a pozwanym wydawca serwisu internetowego Elbląg24 Sebastian Bona-Kuchejda. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych. Proces jednak nie ruszył, bo pozwany nie został powiadomiony o terminie rozprawy. - Do jutra musimy drogą urzędową znaleźć pozwanego, by pozew został skutecznie doręczony - mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jerzy Wilk podał do sądu Sebastiana Bona-Kuchejdę o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikacją sugerującą, ze prezydent jest rozwodnikiem. Termin rozprawy w trybie wyborczym został wyznaczony na dziś (4 listopada). Postępowanie jednak nie ruszyło, bo pozwany nie został zawiadomiony prawidłowo. - Wczorajsza próba zawiadomienia, nie udała się, bo posłaniec nie zastał uczestnika pod wskazanym adresem - mówił sędzia Arkadiusz Fall i odroczył rozprawę do jutra.
       - Sebastian Bona-Kuchejda jest ze mną w kontakcie mailowym i w korespondencji stwierdził, że wezwania nie otrzymał, że ma pełnomocnictwo kancelarii i jeśli wezwanie otrzyma, to stawi się na rozprawie - mówiła po wyjściu z sali sądowej Monika Borzdyńska, rzeczniczka prezydenta Elbląga. - Poinformowałam go, że dziś jest termin rozprawy w trybie wyborczym, ale, jak widać, informacja ta nie była dla niego wiążąca.
       I co dalej?
       - Musimy drogą urzędową znaleźć pozwanego tak, by pozew został skutecznie doręczony - kontynuowała rzeczniczka prezydenta Jerzego Wilka. -  Podejmiemy takie kroki. Najprawdopodobniej pozwany celowo nie odbiera wezwania, by stawić się na ten proces w trybie wyborczym. Sąd już raz wydał wyrok zaoczny w sprawie wydawcy e24 - zauważyła Monika Borzdyńska. - Tam został wskazany ten sam adres i sąd uznał, że doręczenie było skuteczne.To jest adres domowy pozwanego dlatego, że adres redakcji jest w Londynie. Trudno byłoby w trybie wyborczym wysyłać wezwanie na adres londyński, bo proces ma odbyć się jak najszybciej. Trudno też nam szukać pana Sebastiana po mieście, by mu osobiście dostarczyć wezwanie - stwierdzała. - Z doniesień prasowych doskonale wie, że taki proces się odbywa. Jeśli chce dowieść, a tak wskazuje, że słowa, które zawarł są prawdziwe, to powinien stawić temu czoła i stawić się przed wymiarem sprawiedliwości. Jego zachowanie, dla mnie, jest jednoznaczne z tym, że nie ma on dowodów na te tezy, które zawarł w swoim artykule.
       Skuteczne doręczenie wezwania to - jak wskazał sędzia Arkadiusz  Fall - odbiór osobisty lub przez domownika, który zobowiąże się do przekazania korespondencji. Z kolei rzeczniczka prezydenta Elbląga zapowiada złożenie kolejnych wniosków o przeprowadzenie postępowania sądowego w trybie wyborczym. Kolejnych dotyczących wydawcy Elbląg24 i publikacji, którymi poczuł się dotknięty Jerzy Wilk.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg 24 trzymaj się, cały Elblag jest z Toba !!!!!
 • Na portalu ELblag24 tylko brednie, oskarżenia i bluzgi, czy tam kiedykolwiek kogoś pochwalili? Tak się interesują Wilkiem, który chodzi do kościoła a jest po rozwodzie. Boże. Co was to obchodzi, E24 ogarnijcie się i sami spójrzcie na siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  8
  zaled(2014-11-04)
 • A taka przyjaźń panowała jeszcze do niedawna między obu panami, tak cudownie szło im oczernianie Nowaczyka. A tu proszę skończyło się. Teraz w łaskach u Kuchejdy jest Szwed. Ciekawe jak długo?
 • Ja widziałem jak Sebastian kupował w piątek kiełbasę krakowską! Hańba, w piątek kiełbasę jadł!
 • Koleś po szkole podstawowej wodzi za nos cały elbląski wymiar sprawiedliwosci od kilku lat. Ten przestępca i oszust wkalkulował sobie łagodne kary jakimi sąd go traktuje. Wyraźnie brakuje sądowi elbląskiemu mądrości życiowej i sądy nie rozumieją o co toczy się gra. Czteroletnia pensja prezydenta to prawie pół miliona złotych. Do tego posadki dla kumpli. Przetargi. A tu seria szkalujących artykułów a wyrok to przeprosiny, 200 złotych kosztów. Tylko wyroki po 50 000 złotych każdy powstrzyma tego 'dziennikarza' przed oczernianiem, opluwaniem i szkalowaniem przeciwników politycznych jego faworyta. Coś jednak czuję, że przy wydatnej pomocy elbląskiego sądu - poprzez tolerowanie takich zachowań 'wydawcy'- prezydentem Elbląga może zostać pan Szwed. Przecież każdy taki 'artykuł' odbiera kandydatom setki głosów. .. .. Tylko czy ktoś w końcu to zrozumie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  prostejakkonstrukcjacepa(2014-11-04)
 • Jestem ciekawa dlaczego portel pisze tylko i wyłącznie opinie jednej strony (PIS) a drugiej nie pyta o wyjaśnienia? To nie jest dziennikarstwo bezstronne, a wręcz przeciwnie sugerujące nie do końca sprawdzone informacje.
 • ta pani rzecznik jest młoda ale w "renomie" znamy ten romans. przecież cała "renoma" może poswiadczyć, że pan wilk nie ma ślubu kościelnego bo ślub cywilny wziął z rozwiedzioną panią teresą. .. .. i w żaden sposób nie mogą przystepować do żadnego sakramentu. .. no chyba, że do kłamstwa, ,, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  KadrowaRenomy(2014-11-04)
 • Nie rozumiem? jesli jest zameldowanie, to wysyłają pismo. .zostawiają awizo. .. i zawsze nie interesuje ich ze szary kowalski nie odebrał i nie wiedział. .. uznają je za doręczone. ..
 • Łżą w E24 - a jego dziecko to było chrzczone? A on przystępował do sakramentu ślubu? Czy ktoś wie?
 • Pozwany pojawi się dopiero po wyborach. Znam jego numery.
 • Jeżeli Wilk uważa, że to kłamstwo, to wystarczy to zdementować, a nie procesować się.
 • łażenie po sądach w godzinach pracy należy do obowiązków służbowych rzeczniczki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  ktośzatopłaci(2014-11-04)
Reklama