UWAGA!

By wspólnie realizować projekty

27 tysięcy zł uzyskało Centrum Informacji Europejskiej w Elblągu z Fundacji Batorego. Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie dla nauczycieli historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie z regionu elbląskiego i Kaliningradu.

W czterodniowych warsztatach, dotyczących Unii Europejskiej, które rozpoczną się 3 czerwca, weźmie udział 30 nauczycieli ze szkół kaliningradzkich i 15 nauczycieli z regionu elbląskiego. Nauczyciele z Rosji zapoznają się m.in. z działalnością szkolnych klubów europejskich i poznają, jak pisać wnioski o dotacje unijne.
     - Dzięki temu wspólnie będziemy mogli realizować projekty i pisać wnioski o fundusze - powiedziała Iwona Nawrocka z elbląskiego Centrum Informacji Europejskiej. - Dla nas to jest bardzo ważne. Wkrótce Polska będzie w Unii Europejskiej, a naszą najbliższą granicą będzie ta z Obwodem Kaliningradzkim. Nie chcemy się dzielić, tylko właśnie łączyć.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dla wyjaśnienia. Fundacja Batorego jest własnością pana Solorza, kolegi Adama Michnika. Jej celem jest budowanie nowej odmiany społeczeństwa socjalistycznego, którą demoliberałowie nazywają "społeczestwem otwartym". A swoją drogą to 27 tys. to śmiesznie mało. Chyba więcej wydają elbląskie bandziory w ciągu jednej nocy w salonie masażu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Konserwa(2002-05-10)
 • Tak rozumiemy - pieniądze są po to, aby pisać nowe wnioski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-10)
 • Unifikacja z Europa polega na tym, ze stajemy sie spoleczenstwem dziadowskim, piszacym wnioski o zapomogi. I jest to organizowane przez naszych nauczycieli...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widze czarno(2002-05-10)
 • Ja rozumiem, że dziennikarze muszą pracować szybko. Dzięki temu czytając uśmiałam się serdecznie i jeszcze zabawiłam rodzinę. "J" chyba był trochę napity, i skoro pisząc o Rosjanach nie mógł zaśpiewać "Wołga, Wołga" czy coś w tym guście, to chociaż wstawił rusycyzm "poznają, jak pisać wnioski". A dalej, to już jest całkiem śmiesznie. Co a mianowicie autor miał na myśli, pisząc, że jak wejdziemy do Uni, to najbliższą granicą będzie ta z Obwodem Kaliningradzkim? I o co chodzi, że chemy się właśnie łączyć, a nie dzielić? Autorstwo tego bełkotu przypisane jest p. Iwonie Nawrockiej, która mówi także, iż pisanie wniosków z Rosjanami jest dla nas bardzo ważne i że będziemy realizować i pisać. Kolejność jest taka, że najpierw trzeba napisać i dostać pieniądze, żeby można było realizować. Jeśli chodzi o kwotę 27 tys. na 4-dniowe szkolenie, to wcale nie jest mało, a skutki jak znam życie będą mizerne. Zamiast męczyć nieszczęsnych historyków i geografów /to tak z "klucza"?/ lepiej byłoby przeszkolić studentów kierunków menadżerskich, to pisaliby fachowo projekty i zgarniali kasę dla swoich zleceniodawców.
 • Do Pani Esi - jak Pani może Kogoś poprawiać, robiąc sama błędy. Piszemy "Unii", a nie "Uni". Poza tym Pani styl pisania jest ohydny.
 • Rzeczywiście, przesadziłam...
Reklama