UWAGA!

Były hotel Stadion pod młotek

 Elbląg, Były hotel Stadion pod młotek
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Najpierw miało go dzierżawić stowarzyszenie IKS Atak, potem Concordia. Od dłuższego czasu były hotel Stadion przy ul. Brzeskiej stoi pusty. Władze miasta postanowiły go w końcu sprzedać wraz z otaczającym terenem.

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 17 marca, jest przygotowany projekt uchwały w sprawie zgody Rady Miejskiej na sprzedaż byłego hotelu wraz z przyległym terenem. W sumie to kilka działek o łącznej powierzchni jednego hektara.

- Na działce nr 435/2 posadowiony jest budynek hotelowo-biurowy. Stan techniczny budynku jest zły, wymaga poniesienia nakładów na remont kapitalny i modernizację. Przedmiotowe nieruchomości położone są na obszarze, dla którego brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Planuje się zbycie przedmiotowych nieruchomości w drodze przetargu. W celu powiększenia miejskiej oferty inwestycyjnej, podjęcie uchwały jest uzasadnione. Wartość rynkowa nieruchomości, ustalona zostanie przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym, po podjęciu przez Radę Miejską przedłożonego projektu uchwały – czytamy w projekcie uchwały.

Przypomnijmy, że władze miasta przez kilka lat próbowały wydzierżawić były hotel Stadion, którym zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obiekt od kwietnia 2017 roku nie działa. Najpierw zainteresowane było stowarzyszenie IKS Atak (ostatecznie zrezygnowało, bo wybrało rozbudowę swojego ośrodka w podelbląskim Piastowie), potem Concordia Elbląg, która ostatecznie nie porozumiała się z władzami miasta, a czarę goryczy przelał konflikt między klubem a prezydentem Elbląga w sprawie korzystania ze stadionu przez drużynę seniorów.

Teraz decyzja o sprzedaży hotelu wraz z przyległym terenem należy do Rady Miejskiej. Zgoda nie obejmuje terenu samego stadionu, na którym ma powstać obiekt lekkoatletyczny.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama