UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Były wiceprezydent wróci do szkoły?

 
Elbląg, Bogusław Milusz
Bogusław Milusz (fot. arch. Anna Dembińska)

Bogusław Milusz, były wiceprezydent Elbląga, może zostać dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka. W marcu przeprowadzono konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki, ale bez rezultatu. W związku z tym prezydent Witold Wróblewski postanowił, że powierzy to stanowisko ustalonemu kandydatowi.

Jak informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta, zanim jednak tak się stanie, to prezydent, według prawa, musi zasięgnąć opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.
       W środę, 13 kwietnia, odbyło się spotkanie rady pedagogicznej Zespołu Szkół nr 1, która w trybie tajnym opiniowała kandydaturę Bogusława Milusza. Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak, ocena ta była pozytywna, ale ostateczna decyzja należy do prezydenta miasta. Jeżeli Milusz zostanie dyrektorem, to przejmie obowiązki we wrześniu, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
       Dwa tygodnie temu Bogusław Milusz zrezygnował z funkcji wiceprezydenta, którą pełnił od grudnia 2014 r. Powodem były problemy zdrowotne. - W pewnym momencie trzeba zwolnić – tak skomentował tę decyzję w tamtym czasie.
       Jak wyjaśnił dziś, praca dyrektora jest mniej obciążająca. Ponadto Bogusław Milusz pracował w Zespole Szkół nr 1 przez 12 lat , m.in. jako nauczyciel w SP nr 11 i trener zespołów młodzieżowych. Uważa więc, że szkołę i jej problemy dobrze zna. W przeszłości był również dyrektorem Zespołu Szkół w Nowakowie, a w latach 2006 - 2010 elbląskim radnym i przewodniczącym komisji oświaty. Jest również jedną z osób odpowiedzialnych za ostatnią kampanię wyborczą Witolda Wróblewskiego.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama