UWAGA!

Całkiem trzeźwy poranek

 Elbląg, Całkiem trzeźwy poranek

Od godz.6 do 9 rano trwała policyjna akcja "Trzeźwy poranek". Tym razem poranek okazał się - poza jednym wyjątkiem - trzeźwy.  Na ponad 65 skontrolowanych pojazdów tylko jeden kierowca był po tzw. kieliszku. Drogówka zapowiada kolejne tego typu akcje.

Elbląska drogówka akcję "Trzeźwy poranek" przeprowadziła wczoraj wspólnie ze Służbą Celną. Działania trwały na ulicy Warszawskiej przy wyjeździe na trasę K-22. Podczas 3 godzin skontrolowano 65 pojazdów, a właściwie przebadano ich kierujących na zawartość alkoholu. Mimo tak dużej ilości kontroli ujawniono tylko jednego kierowcę w stanie nietrzeźwym. Był nim 49-letni Bogusław M., który kierował ciężarowym renault trafic. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Teraz oprócz utraty prawa jazdy i zakazu prowadzenia pojazdów może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane.
      
       Policjanci przypominają!
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • od 6 do 9 65 skontrolowanych ? co z was za nieroby w 3 godziny w tym miejscu można było ze 3 setki nastukać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żenua(2010-10-12)
 • chyba dawno tamtędy nie jechalas i nie wiesz jakie są korki przy wyjezdzie na Malbork, a wszystko przez budowe zjazdowjazdu
 • Dlatego tak mało pojazdów bo każdego trzeba spisać, sprawdzić dokumenty. .. ogólnie strata czasu. Wystarczyłoby każdemu podać alkomat z nowym ustnikiem, przebadać i jeśli wykaże 0,00 przejść do następnego a spisywać nietrzeźwych. Niestety biurokracja wymaga udokumentowania zużycia ustnika za kilka groszy i dokumentacji pracy policjantów.
 • A kiedy będzie kontrola nocna ćpunów i innych meneli ???? Najlepiej w sobotę na starym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  końioo(2010-10-12)
 • o jaki pech znowu kierowcy zagrali milicji na nosie i co ze statystykami ? taka akcja kosztuje ładnuych parę zł oby tak dalej i jeszcze jedno zacznijcie kontrolować swoich to i wyniki będą lepsze przy mnie jeden milicjant machną ręką do jakiegoś kolesia i kazał jechać dalej bez kontroli na pewno to była jakaś nachlana świnia za kółkiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kontrolowany(2010-10-12)
Reklama