UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cały świat w kinie Światowid

 
Elbląg, Cały świat w kinie Światowid
fot. CSE Światowid

Próbowały afrykańskich przysmaków, tańczyły bollywood, układały bajkę po chińsku, poznawały zabawy rówieśników z innych kontynentów. Przekonały się, że nie trzeba jechać na koniec świata, żeby poznać nowe tradycje, zwyczaje i smaki. Wystarczy przyjść do kina. Mowa o dzieciach, które w mijającym tygodniu uczestniczyły w przeglądzie filmowym Gdynia Dzieciom.

Przegląd Gdynia Dzieciom odbywał się w kinie Światowid od 7 do 11 maja. Jest to impreza towarzysząca Gdynia Film Festival, którego repliki w Elblągu potrwają jeszcze do soboty. W tym roku, po raz pierwszy na najmłodszych widzów czekały nie tylko filmy, ale również warsztaty plastyczne, ruchowe oraz... kulinarne.
       Przed południem uczniowie z elbląskich szkół i przedszkoli wyruszali w podróż po kulturze Chin, Polski, Indii, Afryki lub Iranu. W tematykę filmów wprowadzała ich Irena Adamiak, aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka. Dzięki temu przed seansem najmłodsi poznawali ciekawostki z życia egzotycznych kultur. Wielu uczniów wykazało się dużą wiedzą, odpowiadając na pytania konkursowe. Zostali za to wynagrodzeni drobnymi upominkami.
       Większość filmów prezentowanych podczas Gdyni Dzieciom nie była dystrybuowana w Polsce, co za tym idzie – nie zostały one przetłumaczone. Dlatego podczas seansów symultanicznie czytała je aktorka Irena Adamiak.
       Po seansach część dzieci uczestniczyła w warsztatach tematycznie nawiązujących do filmów. Na zajęciach plastycznych przenosiły emocje z filmu na kartkę. Podczas zajęć kulinarnych poznawały obce kultury od kuchni. Z kolei zajęcia ruchowe były okazją, żeby dowiedzieć się tak jak bawią się dzieci z Chin, Afryki, Indii czy Iranu.
       Po południu najmłodsi przychodzili z rodzicami. Tu były prezentowane filmy z dorobku kina polskiego. W czwartek gościem pokazu dla najmłodszych był Tadeusz Wilkosz, twórca setek postaci animowanych, w tym Misia Colargola czy Pingwina Pik-Poka. Po seansie filmowym „Tajemnica kwiatu paproci” milusińscy zasypali twórcę mnóstwem pytań. Co ważniejsze, na wszystkie otrzymały odpowiedź.
       Przegląd Gdynia Dzieciom odbył się w kinie Światowid po raz piąty.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama