UWAGA!

Cena bezpieczeństwa

 
Elbląg, W 2013 r. na bezpieczeństwo z miejskiej kasy wydano ok. 13 mln zł
W 2013 r. na bezpieczeństwo z miejskiej kasy wydano ok. 13 mln zł (fot. arch. AD)

Policji – na zakup pojazdu nieoznakowanego, na patrole ponadnormatywne. Straży Granicznej – na zakup paliwa. Straży Pożarnej – na projekty inwestycyjne oraz odzież. Straży Miejskiej – na utrzymanie. W sumie blisko 13 mln zł z miejskiej kasy wydano na wsparcie służb dbających o bezpieczeństwo elblążan.

Podczas wczorajszego (5 czerwca) spotkania Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych rozliczono wydatki poniesione w 2013 r. na utrzymanie służb mundurowych. I tak np., policja otrzymała 200 tys. zł dofinansowania zakupu pojazdu nieoznakowanego, na patrole ponadnormatywne, na naprawę projektora multimedialnego. Ok. 4 tys. zł trafiło do Straży Granicznej – na zakup paliwa. Strażacy otrzymali 60 tys. zł, z czego część przeznaczyli na projekt termomodernizacji JRG 2 przy ul. Browarnej, a część na zakup odzieży. Pieniądze dostali także strażacy ochotnicy – m.in. na zakup sprzętu do ratownictwa wodnego. Na obronę cywilną wydano 40 tys. zł – m.in. na zakup przenośnych telefonów, na przegląd syren, a wart 4 600 zł defibrylator trafił do spółki "Wolność". Na rozbudowę miejskiego monitoringu wydano blisko 94 tys. zł.
       Półtora miliona złotych to roczny koszt utrzymania Straży Miejskiej w Elblągu. Ta formacja poczyniła jednak oszczędności.
       - W sumie do miejskiej kasy zwróciliśmy 80 tys. zł. To pieniądze zaoszczędzone m.in. w wyniku likwidacji trzech etatów – mówi komendant Jan Korzeniowski. - Tak, były zwolnienia, ale – zwrócił się do zaniepokojonych radnych – wiem, że te osoby znalazły nową pracę. Straż Miejska nadal ma potrzeby – kontynuował komendant. - Od dwóch lat nie było podwyżek ani nagród.
       Trudności mają również strażacy, choć, jak zapewniał st. bryg. Tomasz Świniarski, radzą sobie. - Mamy coraz więcej zadań, wykonujemy nawet te, których nie ma w przepisach np. zajmujemy się ochroną przeciwpowodziowa – mówił szef elbląskich strażaków. - Czeka nas także termomodernizacja JRG2.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy ktoś wyjaśni dlaczego " . .. wart 4 600 zł defibrylator trafił do spółki " Wolność" . ?. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  urnochód(2014-06-06)
 • Z przedstawionych danych wynika, że ratuszowi zaciągając długi na konto mieszkańców, hojną rączką obdarowywali służby podległe MSW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  wyborca(2014-06-06)
 • To poco ta strasz miejska jak ona jest tak droga zlikwidować. A policje to powinno finansować państwo płacimy podatki. to miasto jest tak bogate że tak się rozrzuca niema innych potrzep tylko rozdawanie naszych pieniędzy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  podatnikEg(2014-06-06)
 • A pielęgniarki w szpitalu miejskim o siedmiu lat niedostali podwyżki pensji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  obserwer(2014-06-06)
 • Radni się zaniepokoili, to chyba jakiś żart. ..
 • Zastanówcie się co się stanie, gdyby zlikwidowana Straż miejską w Elblągu- mnóstwo ludzi zostałoby bez pracy, a przecież jej i tak w Elblągu brakuje. .. .nie mówię, że straż miejska jest potrzebna, jednak myślę, że to by nie był dobry krok. ..
 • A ile jest osób zatrudnionych w Straży Miejskiej? te pieniądze można lepiej spożytkować i przeznaczyć na rozwój miasta. Po co utrzymywać darmozjadów i leniwców.
 • A za co wy chcecie ( Od dwóch lat nie było podwyżek ani nagród. ) co wasza formacja robi dobrego dla tego miasta jesteście -wredni -nieuprzejmi -i ordynarni, obnosicie się w tych waszych mundurkach i zamiast wzbudzać zaufanie ludzi to wszyscy drwią z was i wyklinają. Tylko karać potraficie a już dialogu między ludzkiego u was niema i za to mieszkańcy chcą was rozliczyć--poczytajcie historię Strażnik miejski w dawnym Elblągu to był przywilej a nie pośmiewisko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  średniowiecze(2014-06-06)
 • Półtora miliona złotych??? za co? za wypisywanie mandatów na Starym Mieście? " Od dwóch lat nie było podwyżek ani nagród" - i co jeszcze? może cmoknąć w tyłek za podwożenie żon do pracy za nasze pieniądze i chodzenie po Stary Mieście z bloczkiem i wlepianie za złe parkowanie? Żarty jakieś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  sunek(2014-06-06)
 • .. .tęp szczury, zbieraj złom i odpadki. .. a ja się pytam na co płacimy podatki?. .. .. wg klasyka!
 • a ochrona przeciwpowodziowa w Olsztynie ma nadwyżki!
 • kogo nie zapytasz, to nikt nie wie gdzie sa te podatki które płacimy.
Reklama