UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum dla kierowców

Jeszcze w tym roku w Elblągu ma powstać Centrum Obsługi Kierowców. - Ta inicjatywa pozwoli na kompleksową obsługę mieszkańców miasta, którzy będą chcieli załatwić wszelkie sprawy komunikacyjne - mówi rzecznik miasta Artur Zieliński.

Centrum ma być zlokalizowane na terenie dworca PKS. W tej sprawie Urząd Miejski pod koniec maja podpisał z przedsiębiorstwem PKS porozumienie. Do Centrum ma zostać przeniesiony z budynku Urzędu Miejskiego referat komunikacji. Oprócz tego znajdą się tam również różne agencje, np. ubezpieczniowe, czy ajencje banków.
     - Nie bez znaczenia jest fakt, że na terenie dworca PKS znajduje się stacja diagnostyczna - dodaje Artur Zieliński. - Dzięki takiej ofercie petent będzie miał mozliwość załatwienia w jednym miejscu wszystkich formalności związanych np. z rejestracją pojazdu. Skróci to czas załatwiania takich spraw.
     Władze miasta planują, aby godziny urzędowania Centrum zostały przedłużone. Centrum ma być także czynne w sobotę.
     - Jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach - tłumaczy rzecznik. - Na pewno czas urzędowania referatu komunikacji będzie dłuższy niż obecnie. Zdajemy sobie sprawę, że elblążanie mają problemy z szybkim załatwieniem spraw związanych z komunikacją. Budynek Urzędu Miejskiego nie jest jednak przystosowany, aby referat był czynny po godzinach pracy, czyli po 15.30. Dlatego Centrum jest bardzo dobrym wyjściem.
     Władze miasta chcą, aby Centrum ruszyło do końca roku. Do tego czasu budynek dworca ma zostać zmodernizowany.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kto ma szansę być zatrudninony? Czy zwykły mieszkaniec bez "wtyk" ma sznasę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotna na razie(2002-06-10)
 • Gdzie składać podania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nadziejowicz(2002-06-10)
 • PANIW WODNIK TO KOLEJNY KIT- ZNOWU ZABRAKŁO POMIESZCZEN W RATUSZU CZY ZWOLNIŁSIĘ KOLEJNY STRYCH CZY PIWNICA. tz PETENT WSZYSTKO WYTRZYMA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gall ANONIM(2002-06-10)
 • Niech przynajmniej cos kabinuja bo wstawanie o 4 rano zeby cos zalatwic to mi sie nie usmiecha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konfederat(2002-06-10)
 • Większość ściąganych od kierowców opłat za płatne parkowanie zatrzymywały firmy prywatne. Z ponad 113 mln zł uzyskanych w ten sposób, tylko 30 mln trafiło do samorządów - wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Z kontroli przeprowadzonej przez NIK na jesieni ubiegłego roku w 26 miastach wynika, że większość samorządów lokalnych nie dbała o swoje dochody z płatnego parkowania. Zarządy dróg nie oszacowały przewidywanych wpływów, nie egzekwowały należności, nie ustaliły nawet kar za niepłacenie za płatne parkingi. W ocenie wiceprezesa NIK Krzysztofa Szwedowskiego, system płatnego parkowania nie przyniósł oczekiwanych korzyści. Nie zwiększyła się rotacyjność miejsc parkingowych, nie poprawiło bezpieczeństwo na drogach, nie było też przewidywanych korzyści finansowych. Tylko 21 mln zł uzyskanych z płatnego parkowania przeznaczono na modernizację dróg. Większość pieniędzy trafiała do pośredników, a 12,6 mln zł NIK znalazła na lokatach bankowych. Ciekawe jak to jest w Elblągu?
 • Nasi radmi są bez radni... większość parkingów płatnych jest nie legalnie !!!! Aby załatać finansową lukę sprzedają tereny zielone w ustawionych przetargach więc nie dziwcie się kochani tubylcy że robią was w bambuko i tam gdzie macie kawałek zieleni już nie długo staną bloki ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dzieciak(2002-06-17)
Reklama