UWAGA!

Centrum dla kierowców

Jeszcze w tym roku w Elblągu ma powstać Centrum Obsługi Kierowców. - Ta inicjatywa pozwoli na kompleksową obsługę mieszkańców miasta, którzy będą chcieli załatwić wszelkie sprawy komunikacyjne - mówi rzecznik miasta Artur Zieliński.

Centrum ma być zlokalizowane na terenie dworca PKS. W tej sprawie Urząd Miejski pod koniec maja podpisał z przedsiębiorstwem PKS porozumienie. Do Centrum ma zostać przeniesiony z budynku Urzędu Miejskiego referat komunikacji. Oprócz tego znajdą się tam również różne agencje, np. ubezpieczniowe, czy ajencje banków.
     - Nie bez znaczenia jest fakt, że na terenie dworca PKS znajduje się stacja diagnostyczna - dodaje Artur Zieliński. - Dzięki takiej ofercie petent będzie miał mozliwość załatwienia w jednym miejscu wszystkich formalności związanych np. z rejestracją pojazdu. Skróci to czas załatwiania takich spraw.
     Władze miasta planują, aby godziny urzędowania Centrum zostały przedłużone. Centrum ma być także czynne w sobotę.
     - Jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach - tłumaczy rzecznik. - Na pewno czas urzędowania referatu komunikacji będzie dłuższy niż obecnie. Zdajemy sobie sprawę, że elblążanie mają problemy z szybkim załatwieniem spraw związanych z komunikacją. Budynek Urzędu Miejskiego nie jest jednak przystosowany, aby referat był czynny po godzinach pracy, czyli po 15.30. Dlatego Centrum jest bardzo dobrym wyjściem.
     Władze miasta chcą, aby Centrum ruszyło do końca roku. Do tego czasu budynek dworca ma zostać zmodernizowany.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kto ma szansę być zatrudninony? Czy zwykły mieszkaniec bez "wtyk" ma sznasę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotna na razie(2002-06-10)
 • Gdzie składać podania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nadziejowicz(2002-06-10)
 • PANIW WODNIK TO KOLEJNY KIT- ZNOWU ZABRAKŁO POMIESZCZEN W RATUSZU CZY ZWOLNIŁSIĘ KOLEJNY STRYCH CZY PIWNICA. tz PETENT WSZYSTKO WYTRZYMA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gall ANONIM(2002-06-10)
 • Niech przynajmniej cos kabinuja bo wstawanie o 4 rano zeby cos zalatwic to mi sie nie usmiecha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konfederat(2002-06-10)
 • Większość ściąganych od kierowców opłat za płatne parkowanie zatrzymywały firmy prywatne. Z ponad 113 mln zł uzyskanych w ten sposób, tylko 30 mln trafiło do samorządów - wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Z kontroli przeprowadzonej przez NIK na jesieni ubiegłego roku w 26 miastach wynika, że większość samorządów lokalnych nie dbała o swoje dochody z płatnego parkowania. Zarządy dróg nie oszacowały przewidywanych wpływów, nie egzekwowały należności, nie ustaliły nawet kar za niepłacenie za płatne parkingi. W ocenie wiceprezesa NIK Krzysztofa Szwedowskiego, system płatnego parkowania nie przyniósł oczekiwanych korzyści. Nie zwiększyła się rotacyjność miejsc parkingowych, nie poprawiło bezpieczeństwo na drogach, nie było też przewidywanych korzyści finansowych. Tylko 21 mln zł uzyskanych z płatnego parkowania przeznaczono na modernizację dróg. Większość pieniędzy trafiała do pośredników, a 12,6 mln zł NIK znalazła na lokatach bankowych. Ciekawe jak to jest w Elblągu?
 • Nasi radmi są bez radni... większość parkingów płatnych jest nie legalnie !!!! Aby załatać finansową lukę sprzedają tereny zielone w ustawionych przetargach więc nie dziwcie się kochani tubylcy że robią was w bambuko i tam gdzie macie kawałek zieleni już nie długo staną bloki ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dzieciak(2002-06-17)
 • @Speed-konfident - Ale masz czosnek zgniły ruda konfituro !!! Przyjdź do mnie na dzielnice na patrol to wyjedziesz ambulansem z obstawą !!!!
 • @Lucyfer - Spoko przyjemniaczku. Podaj gdzie ta "twoja"dzielnis to przyjdę. To jak będzie? Dowiem się?
 • @Stop_smog - Warszawskie Przedmieście konfituro czekam pało !!!
 • Pało to możesz się zwracać do twojego starego. Mieszkam niedaleko i widzę ze swoich okien jak warszawskie przedmieście zalane jest smrodem. Oczywiście będę.
 • @Stop_smog -Ciężko dostrzec Warszawakue Przedmieście !!!!
 • @Stop_smog - Cioto z wysypiska gdzie mieszkasz nie dojrzysz naszej dzielni bitą euro !!!! Pozdrów swojego starego naczelnego menela emblonga !!! Buhahaha
Reklama