UWAGA!

Centrum lekiem na bezrobocie

Odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Patronackiej Centrum Informatycznego w Elblągu. Prezydent miasta Henryk Słonina przedstawił zebranym ideę tworzenia Centrum, jak również przybliżył podstawowe kierunki jego działania.

Centrum Informatyczne jest filarem programu opracowanego przez elbląski samorząd. Program ten dotyczy działań w zakresie ograniczenia zjawiska bezrobocia i jego skutków.
     - Centrum ma tworzyć informatyczny park naukowo - technologiczny, tzw. inkubator - wyjaśnia Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W założeniach samorządu utworzenie bazy informatycznej ma być systemowym i strategicznym rozwiązaniem problemu bezrobocia w naszym mieście. Powstanie Centrum ma spowodować zainteresowanie elblążan zawodami szeroko związanymi z informatyką i stworzyć możliwość przekwalifikowania się i dostosowania do nowej rzeczywistości XXI wieku.
     Na posiedzeniu członkowie Rady Patronackiej zapoznali się z przebiegiem prac przygotowawczych do powołania Centrum Informatycznego oraz z zasadniczymi problemami towarzyszącymi tym pracom.
     - Aktualnie realizacja projektu jest na etapie końcowych wdrożeń związanych z jego fazą wstępną - relacjonuje A. Zieliński. - Rozstrzygnięty został już konkurs na nauczycieli akademickich, specjalistów z dziedziny informatyki. Trwają prace związane z powstaniem spółki prawa handlowego. W trakcie załatwiania czynności proceduralnych przygotowywane jest przejęcie części obiektu po byłym Urzędzie Wojewódzkim na potrzeby Instytutu Informatyki Stosowanej.
     Wszystko wskazuje więc na to, że 1 października 2001 roku powołany zostanie nowy instytut Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Równocześnie z Instytutem Informatyki Stosowanej ma powstać Centrum Informatyczne.
     
     Zobacz także: "Jest kadra dla instytutu", "Psy szczekają, karawana..."
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tego przedsięwzięcia. Czy ma być to firma informatyczna, czy kółko naukowe dla studentów, czy może miasto ma zamiar w ten sposób przyciągnąć do Elbląga duże firmy programistyczne (np. Prokom lub Computerland) ? Jeśli tak to w jaki sposób ?
 • he z tego co wiem to Prokom ma swoja szkole wyzsza ktora po prostu produkuje swoich informatykow a co do Centrum Informatycznego w Elblagu to dla mnie parodnia cienki poziom na 100%(wiem kto uczy w tym smiesznym indtytucie po bylej polibudzie) i wgole kto by chcial przyjechac do takiego miasta chyba tylko desperat
 • Chociaż pracuję w Prokomie od kilku lat, to pierwszy raz słyszę, żeby Prokom miał własną wyższą szkołę informatyczną. Pewnie chodziło Ci o Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu. Co do elbląskiej uczelni, to mimo że jest jeszcze mało znana i być może (jak piszesz) ma niski poziom, to i tak jej istnienie i zauważalny rozwój jest bardzo korzystne dla Elbląga. Za parę lat napewno zdobędzie renomę ogólnokrajową. Od czegoś trzeba przecież zacząć. Mam tylko wątpliwości co do Centrum Informatycznego. Nadal nie wiem co to właściwie ma być. Boję się, że decydenci z urzędu miasta wyobrażają sobie, że wystarczy utworzyć centrum, przekazać mu budynek i pieniądze i firmy informatyczne będą walić drzwiami i oknami do Elbląga i zatrudniać ludzi z pośredniaka. Jeśli taki jest sposób myślenia panów z UM, to nic z tego nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę i że istnieje jakiś sensowny plan związany z Centrum Informatycznym. Tylko nadal nie wiem jaki.
 • Niektórzy jeszcze nie zauważyli, że internet splajtował ! Nie jest panaceum, nie da pracy tym, którzy jej potrzebują, nie każdy może być "webmasterem", coś trzeba produkować ! A pan urzędnik pochwalić się może przed przełożonymi, w końcu widać, że chłopy coś robią, nikt się nie przyczepi. Ale jeszcze tylko parę miesięcy, oby nie wg zasady "po nas choćby potop". Wytrzymamy.
 • Czy studia w centrum informatycznym odbywać się będą wyłącznie w systemie dziennym, czy także w systemie wieczorowym i zaocznym. Wypadałoby podać ludziom jakieś szersze informacje o planowanym przedsięwzięciu. Jest spra grupa zainteresowanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin(2001-04-23)
Reklama