UWAGA!

Centrum recyklingu na pl. Jagiellończyka

 Elbląg, Centrum recyklingu na pl. Jagiellończyka

Dziś (18 maja) Plac Kazimierza Jagiellończyka zmieni się w wielkie centrum recyklingu. W tym dniu za sprawą Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Elblągu, odbędą się tu VI Elbląskie Dni Recyklingu.

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć na czym polega cała impreza, bo festyn jest już dobrze znany wszystkim mieszkańcom.
       Zasada jest prosta, przynosimy wysegregowane odpady, tj. zużyte baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania szklane, opakowania po płynnej żywności i napojach oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian za odpady otrzymujemy punkty (w tym przypadku ZUO-tówki) i wymieniamy je na kwiaty, drzewka i krzewy oraz drobne upominki w postaci różnego rodzaju gadżetów.
       Czas oczekiwania na oddanie odpadów zapełnią nam występy artystyczne uczniów elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz podopiecznych jednej z elbkląskich szkół tańca . Organizatorzy przewidują również konkursy z nagrodami dla zgromadzonej przed sceną publiczności.
       Na zakończenie festynu będą wręczane główne nagródy w XVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych. Przedstawione zostaną wyniki zbiórki w szkołach w roku szkolnym 2012/2013, oraz wstępne wyniki tegorocznej zbiórki odpadów podczas VI EDR. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ilość zebranych podczas festynu odpadów sięgnęła niemalże 30 ton.
       Mimo że festyn w tym roku zmienił swoją lokalizację, mamy nadzieję że mieszkańcy równie licznie przybędą aby wspólnie uczestniczyć w akcji Zakładu Utylizacji Odpadów.
       Serdecznie zapraszamy.

       Wydarzenie objęte jest partonatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl

      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tyle co się nazbierałem kg makulatury, naczekałem w upale, wykłócałem, spaliłem na dojazd paliwo i dostałem 2 wrzosy za 10 zł. Chrzanić to "zbieractwo" niech sami segregują
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmęczony(2013-05-18)
 • zmęczony, a może zbieraj i nie czekaj na nagrodę, nagrodą jest czystsze środowisko, chwała ci bo zacząłeś od siebie naprawianie tego co inni zniszczą i niszczą
 • oni na tej makulaturze zarabiają! to jest surowiec wtórny, który firmy normalnie skupują za pieniadze i powinni bez łaski dawać te zwiędłe krzaki a nie dziadować, rok temu było zdecydowanie lepiej.
 • Wy to byście chcieli dać jedną nakrętkę albo trzy gazety na makulaturę i od razu roślin na pół ogrodu! Brawo dla ZUO że im się chce! Pozdrawiam wszystkich nie narzekających!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgoda buduje!(2013-05-18)
 • Do bani z tym zbieraniem. Córka zebrał przez cały rok 1000 sztuk nakrętek i chciała mi przynieść jakieś drzewko do posadzenia na działce. W zeszłym roku był 1 punkt za 20 nakrętek, a teraz 1 punkt za 30 nakrętek a za drzewko trzeba było mieć 30 punktów czyli za 600 nakrętek i dostała w zeszłym roku drzewko i sporo upominków. Teraz trzeba mieć 50 punktów czyli zebrać 1500 nakrętek. W tym Elblągu to same podwyżki robią nawet przy takiej akcji. To wstyd dla kierownictwa zakładu utylizacji by na nas Elblążanach oszczędzać a właściwie zarabiać na np. aluminium. Nigdy więcej takich akcji ze zmiennymi kryteriami ido tzw nagród. Córka zapłakana po tej całej lipnej akcji! Wstyd droga dyrekcjo. Jak tak można manipulować dziećmi, bo to głównie działanie przez wychowanie miało być. Za rok nikt nie przyjdzie. A i dziennikarze powinni się zainteresować problemem. Porównać zeszłe akcje! Za dużo pracy mieli w ZUO w zeszłym roku to wyeliminowali w tym roku chętnych do akcji podnosząc ilość surowców do otrzymania czegokolwiek. WSTYD ZUO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaki wstyd dla ZUO(2013-05-18)
 • Jakie to elblaskie: dajcie, dajcie najlepiej za darmo, a jak nie chcecie dac to jesteście be. Idea tej akcji to nie zakup drzewek do ogrodka, tylko zabawa i popularyzowanie dbania o środowisko. Pan powyżej wysłał dziecko i kazał mu kupić drzewko. Czyli zero zrozumienia dla idei. Czy w tym mieście każdą ideę przelicza się na złotówki? A baterie zbiera nie po to by chronić środowisko ale by taniej kupić sadzonki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_10177(2013-05-18)
 • Cała ta segregacja śmieci co jedna wielka lipa i ściema. Ludzie nie dajcie z siebie robić idiotów, te wszystkie posegregowane śmieci lądują na jednej kupie na wysypisku. Wiem bo mam w rodzinie osobę która pracuje w ZUO i wie jak to wygląda. W Elblągu nie ma żadnej segregacji ani odzyskiwania materiałów wtórnych, recyklingu itp, bo nie ma do tego maszyn, urządzeń i ludzi do pracy przy tym. Ludzie są robieni w bambuko tylko po to by miasto mogło wyrwać więcej grosza od ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  -żelipapą-(2013-05-18)
 • ZUO to ZŁO (LeSeFer)
 • Ja też zbieram w ciągu roku, ale oddaliśmy znajomemu do szkoły (bo mój szkrab ma dopiero 2 lata) i nic z tego nie dostaliśmy, a wczoraj tylko udało nam się uzbierać w domu tylko 6 nakrętek, 5 baterii i kilka gazet -dostaliśmy 2 punkty a za to naklejkę gwiazdę eko szeryfa, balona, cukierka i malutką zabawkę tygryska (ok 5cm). .. i wiecie co? synek był uśmiechnięty przez całą drogę do domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matkaa(2013-05-19)
 • Drogi kolego szkoda, że Twojej córce było przykro, na "zmienne zasady organizatora" - nie mamy na to niestety wpływu. Ja na Twoim miejscu wynagrodziłabym Córeczce rozczarowanie. Mimo to nie rezygnujcie z udziało w takich akcjach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matkaa(2013-05-19)
Reklama