UWAGA!

Certyfikat i oddział ratunkowy

 Elbląg, W szpitalu wojewódzkim otwarto oddział ratownictwa medycznego
W szpitalu wojewódzkim otwarto oddział ratownictwa medycznego

Po długim oczekiwaniu na przepisy i pieniądze w szpitalu wojewódzkim otwarto oddział ratownictwa medycznego. Szpital otrzymał certyfikat jakości na trzy kolejne lata.

Po raz pierwszy szpital otrzymał certyfikat - na okres próbny - w ubiegłym roku. Teraz, po kolejnych wizytacjach, krakowskie Centrum Monitorowania Jakości przyznało mu świadectwo jakości na pełny trzyletni okres.
     Jak mówi zastępca krakowskiego Centrum Monitorowania Jakości, Michał Bedlicki, wizytatorzy: lekarze i pielęgniarki praktykujący w innych polskich szpitalach sprawdzali zgodność pracy szpitala w zakresie 200 parametrów związanych z opieką nad chorym, jakością sprzętu, jego bezpieczeństwem oraz zarządzaniem całą placówką.
     - Certyfikat jakości szpitala dla pacjentów oznacza tyle, że chorzy przychodzący z tą samą chorobą będą mogli liczyć na taki sam sposób leczenia i traktowania - mówi Bedlicki. - Ryzyko popełnienia błędu istnieje zawsze, ważna jest jednak świadomość istnienia zagrożeń i umiejętność zapobiegania im.
     Placówce przy Królewieckiej przybył także nowy oddział - ratowictwa medycznego. W pomieszczeniach zmodernizowanej Izby Przyjęć znalazła się nowa aparatura: defibrylatory, łóżko do kąpieli ciężko rannych, monitory do m.in. obserwacji akcji serca oraz dwa stanowiska do reanimacji i cztery do obserwacji pacjentów.
     Pieniądze na przygotowanie oddziału pochodzą z kontraktu wojewódzkiego i z ministerstwa zdrowia.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oddział Ratownictwa "przybył" już kilka misięcy temu, tylko oficjalne otwarcie dopiero teraz się odbyło. Ale pogoda to naprawdę piekna, dlatego nie będę się czepiać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Martyna(2002-03-12)
 • O, i widzę, że najmądrzejsza w RWPG Martyna/Uczennica się ujawniła. Uważaj, bo znowu wpadnie Mister ? jak się dowie.
 • Ciekawe za jakie pieniadze Pani dyrektor zrobiła to wszystko ??? pielegniarki płacza ze nie maja pieniedzy ktore maleza sie im ustawowo a p dyrektor mowi ze musza to one zrozumiec bo sa inne wydatki !!!! pani dyrektor zarabia miesiecznie około 15.000.zł !!!!!!!!!!!! słownie PIĘTNAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH POLSKICH!!!!!! wiec trudno jej zrozumiec pielegniarki ktore dostaja miesiecznie 800 zł ktore musza zyc przez miesiac za te pieniadze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wampir :[(2002-03-12)
 • wampir, badz laskaw oddzielic zarobki pani dyrektor od inwestycji, jakie naprawde sa w tym szpitalu konieczne. A jesli tez chcialbys tyle zarabiac, to prosze - pomysl troche, jak to zrobic, zamiast sie glupio madrzyc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czosnek (na wampira)(2002-03-14)
 • Ty zrób coś pożytecznego dla kraju i wypałuj się sam
Reklama