UWAGA!

Cezary Balbuza: Nie wierzcie sondażom

 
Elbląg, Od lewej: Paweł Nieczuja-Ostrowski, Cezary Balbuza, Piotr Opaczewski, Waldemar Siuda
Od lewej: Paweł Nieczuja-Ostrowski, Cezary Balbuza, Piotr Opaczewski, Waldemar Siuda (fot. AD)

- Nasza kampania była merytoryczna, mieliśmy bezpośredni kontakt z wyborcami, a słowa, jakie usłyszeliśmy pozwalają nam optymistycznie patrzeć na wynik wyborów – mówi Cezary Balbuza z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, który ubiega się o fotel prezydenta miasta. Ale sondaże przedwyborcze nie rysują różowej przyszłości przed EKO. - Sondaże są opatrzone dużym błędem, zaufałbym raczej tendencjom, a te pokazują, że zaufanie do komitetów obywatelskich od lat rośnie – kwituje Balbuza.

Sondaże przedwyborcze Instytutu Badania Opinii Homo Homini i socjologa Marcina Palade, zdaniem członków EKO, nie są miarodajne.
       - To nie są wiarygodne badania, to raczej manipulacja – mówi Cezary Balbuza i powołuje się na własne doświadczenie w badaniach statystycznych. - U Homo Homini zawsze wygrywa kandydat PiS, na szczęście, prawie nigdy się to nie sprawdza – stwierdza kandydat na prezydenta Elbląga. - Nasze dane pokazują, że komitety niepartyjne w 2006 r. cieszyły się poparciem 18,3 proc., a w roku 2013 już 29,8 proc. - dodaje Paweł Nieczuja-Ostrowski, który z ramienia EKO ubiega się o mandat radnego. - Zaufałbym raczej tym tendencjom, które pokazują wzrost poparcia dla komitetów obywatelskich. Według naszych danych można prognozować, że Elbląska Koalicja Obywatelska uplasuje się na trzeciej pozycji wśród komitetów wyborczych.
       - Z naszych ust mieszkańcy nie usłyszeli obietnic, a konkrety – zapewniał z kolei Piotr Opaczewski, również kandydat na radnego. - Spalarnia śmieci i aglomeracja Elbląg – to nasze wiodące punkty programowe, do których będziemy przekonywać wszystkich, niezależnie od wyników wyborów.
       - Niech mieszkańcy głosują w zgodzie z własnym rozumem i sumieniem – podsumował Cezary Balbuza.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo rozsądny głos w tej kampanii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  11
  jestem.na.TAK(2014-11-14)
 • EKO to konkretna ekipa która nie wciska ludziom ciemnoty i bzdurnych obiecanek. Głosuje na Cezarego Balbuzę i na EKO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  13
  wyborca(2014-11-14)
 • Niestety, rozsądek nie jest w cenie w dzisiejszych czasach, dlatego obawiam się, że znów wygrają partie. No ale trzeba być optymistą i tego życzę komitetom obywatelskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  Ailatan(2014-11-14)
 • Sondaże są po to, by wygrał wybory ten, kto "ma wygrać" wg. odgórnych ustaleń, a partie polityczne są częścią usankcjonowania tego systemu. Tylko obywatelskie społeczeństwo i demokracja bezpośrednia uratują ten kraj od obecnego losu republiki bananowej III świata Europy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  PolskiAnarchista(2014-11-14)
 • Spalarnia śmieci ? Człowieku ! Ty wiesz ile poszło dotacji z Unii na ZUO ? Wszelkie ingerowanie w projekt poskutkuje zwrotem tych gigantycznych pieniędzy !
 • a ZUO nie może mieć spalarni? Nawet paru naszych domorosłych wynalazców opracowało ciekawe "piece chemiczne" czy jak to nazwać - nie mylić tego ze zwykłym piecem z ogniem i dymem. ..
 • a po ogłoszeniu wyników powiesz, ,nie wierzcie wynikom'' A ja nie wierzę takim ludziom których rozpiera wiara w samego siebie nie poparta argumentem wiedzy, doswiadczenia i osobistego sukcesu.
 • Wilk idzie jak burza...Może go tylko zatrzymać Wróblewski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  11
  100% Elblążanin(2014-11-14)
 • panie Balbuza ja nie wierzę w sondaże jak pan powiada, lecz w niedzielę wybieram się na wybory i będę głosował na Pana Wilka i PiS DZIĘKUJĘ :)
 • EKO -Elbląski Komitet Oszołomów zawsze wie najlepiej :)
 • Żal mi fajnych ludzi, którzy dali się wciągnąć w to całe EKO i omamić Balbuzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  pijewodezkranu(2014-11-14)
 • Mam nadzieję, że elblążanie powiedzą dość starym i niemrawym kolesiom z PISu, PO czy SLD - do tej pory nie potrafili pobudzić przedsiębiorczości w mieście, nie znaleźli żadnych inwestorów, jedyne co umieli zrobić, to zadłużyć Elbląg. CZAS NA ZMIANY! Elblążanie możemy coś zrobić - głosujmy na EKO!
Reklama