UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chcą kształcić w nowych kierunkach

 
Elbląg, PWSZ otwiera nowe kierunki studiów
PWSZ otwiera nowe kierunki studiów (fot. Michał Skroboszewski)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elbląg uruchamia nowe kierunki studiów. - Elbląg jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem, więc uczelnia musi swoją ofertę wybić najwyżej jak to możliwe - wyjaśnia rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk. - Proponujemy jednolite studia magisterskie na pedagogice oraz studia II stopnia: menadżersko-prawne.

Na dowód tego, że PWSZ dobrze kształci rektor Zbigniew Walczyk podaje, że bezrobocie wśród absolwentów jest poziomie poniżej 2 procent. A kształcić chce jeszcze lepiej, stąd pomysły na nowe kierunki studiów.
       - Elbląg  jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem, więc uczelnia musi swoją ofertę wybić najwyżej jak to możliwe - mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk.  - Proponujemy zatem studia magisterskie - w tym roku cztery, a piąte planujemy na następny.
       Nowości dotyczą Instytutów: Pedagogiczno-Językowego oraz Ekonomicznego.
       - To już kolejne studia magisterskie, jakie proponujemy wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu regionu, ale przede wszystkim zmieniającym się przepisom - mówi Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu. -  Od 1 października otwieramy na dwóch kierunkach: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna jednolite studia magisterskie. Oznacza to, że nie będzie już rekrutacji na 3-letnie studia licencjackie w zakresie wczesnej edukacji. Rozwijamy się także w zakresie 2-letnich studiów magisterskich - kontynuuje dyrektor Kubryń - i otwieramy nową specjalność - pedagogika medialna.
       Zmiany szykują się również w Instytucie Ekonomicznym: - Od nowego roku akademickiego nasza oferta zostanie wzbogacona o nowy kierunek studiów drugiego stopnia: menadżersko-prawne - zapowiada dyrektor instytutu dr Mariusz Darabasz. - Zaproponujemy studentom dwa moduły: menadżer analiz biznesowych i menadżer usług publicznych. Będą to studia 3-semestralne z 12-tygodniową praktyką zawodową.
       Dla miasta to ważne informacje, z czego już dziś cieszył się wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz: - Uczelnia jest duszą miasta i motorem, który napędza jego rozwój.
       Jak będzie z zainteresowaniem, dowiemy się, gdy zakończy się rekrutacja studentów. W Instytucie Pedagogiczno-Językowym liczą, że będzie to w sumie (na dwóch kierunkach) ok. 40 osób.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • mój boże z kim, z tą bandą staruchów nad grobem? kto ma kształcić nowocześnie skoro kadra ma dobrze po 60-tce i nie rozumie nowoczesnego świata? ludzie obudźcie się z letargu, przespaliście tow walczyk ostatnie 15 lat a teraz chcecie tu nowoczesność wprowadzać?
 • Ta szkółka to przechowalnia dla bezrobotnych POwców typu Turlej itd. , kształcenie to tam schodzi na trzeci plan. Zresztą po co wypuszczać kolejnych nauczycieli, skoro już teraz jest ich nadmiar a ich płace są śmiesznie niskie?
 • Za mało pieniędzy dostały Elbląskie szkoły wyższe w porównaniu do olsztyna. A miały być dwa równorzędne miasta. Parodia.
 • Nowocześnie??? Przecież ci starsi państwo ledwie siedzą przy tych stolikach :(
 • a kto by tutaj te pieniądze spożytkował? to kółko wzajemnej adoracji siedzące na zdjęciu?
 • "managersko - prawne" lub "menedżersko - prawne" !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  mieszkankaelblaga(2019-05-09)
 • Młodzi są wiatrem podszyci i owszem mają polot i potencjał ale nie lekceważyl bym doświadczenia starszych profesorów...
 • Przecież każdy kto mieszka i pracuje w Elblągu doskonale zdaje sobie sprawę jak wygląda tutaj rynek pracy. Nasze miasto to przede wszystkim zagłębie meblowe. Tutaj jest zapotrzebowanie na stolarzy, operatorów różnego rodzaju maszyn, ale również innych zawodów takich jak mechanicy, elektrycy, hydraulicy, murarze, dekarze czyli tzw. Wykfalifikowani pracownicy fizyczni. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę by się przekonać. A tu jakaś podrzedna nic nie znaczącą uczelnią otwiera kierunek o profilu menedżerskim . I TO tylko prawdopodobnie dla tego że brakuje studentów na pierwszym stopniu studiów. Studia w dzisiejszych czasach już nic nie znaczą a uczelnie publiczne istnieją tylko po to żeby ludzie z tytułem doktora czy profesora mieli gdzie pracować.
 • Święta prawna to przechowalnie starej nomenklatury
 • Student idz na jakas mechanike, do GE cie przyjma za 5tke na reke. Na poczatek chyba niezle?
 • Zupełnie się nie zgadzam, w wielu obszarach jest teraz możliwość zatrudnienia zdalnego, zatem można być pracownikiem tzw umysłowym i nie trzeba się wyprowadzać z Elbląga by móc znaleźć godziwą pracę i płacę. Na studia magisterskie w naszym mieście czeka wiele osób, bardzo się cieszę że w tym temacie coś się dzieje
 • Czytam te komentarze i nie wierzę... Co i kto by nie zrobił Państwu zawsze będzie źle... Nie było darmowych studiów magisterskich w Elblągu i trzeba było dojeżdżać do Gdańska - źle. Są darmowe studia w Elblągu - źle... Ze swojej strony serdecznie dziękuję Pracownikom PWSZ za ogrom włożonej pracy by stworzyć warunki nam - mieszkańcom Elbląga na podwyższenie kwalifikacji. Życzę powodzenia w trakcie rekrutacji!!
Reklama