UWAGA!

Chcą pomagać bezrobotnym

Elbląg, Chcą pomagać bezrobotnym

11 instytucji podpisało porozumienie w sprawie utworzenia i funkcjonowania elbląskiej platformy współpracy pod nazwą „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy i edukacji”.

Projekt będzie kontynuacją przedsięwzięcia pod nazwą „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie od kwietnia 2006 r. do lutego 2008 r. Jego celem jest dalszy rozwój partnerstwa instytucji elbląskiego rynku pracy oraz koordynacja działań na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych, w tym niepełnosprawnych i zagrożonych marginalizacją społeczną. Zakres rzeczowy projektu obejmuje między innymi: przeprowadzenie szkoleń dla pracowników instytucji elbląskiego rynku pracy; utrzymanie uruchomionej w 2006 r., wspólnej dla wszystkich instytucji elbląskiego rynku pracy strony internetowej - www.jestpraca.elblag.pl, jako nowoczesnego interaktywnego narzędzia dla pośredników pracy, osób bezrobotnych i pracodawców; utrzymanie dotychczasowych Punktów Publicznego Dostępu do Informacji i utworzenie ich w nowych instytucjach partnerskich; organizację kampanii promocyjnej i informacyjnej mającej na celu zachęcenie pracodawców do zatrudnienia osób z grup znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (konferencje, targi pracy); przeprowadzenie badań, analiz i ekspertyz mających na celu diagnozę oczekiwań pracodawców wobec pracobiorców (zawodów oraz przewidywanych oczekiwań pracodawców odnośnie pożądanych kompetencji pracowniczych), barier w znalezieniu pracy, potrzeb szkoleniowych osób bezrobotnych.
     Na realizację projektu sygnatariusze porozumienia chcą pozyskać środki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet VI „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie".
     Partnerskie porozumienie, które obowiązywać będzie przez siedem lat, podpisali: Gmina Miasto Elbląg, Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Centrum Pracy i Pomocy, Centrum Kształcenia Praktycznego, NSZZ „Solidarność" Zarząd Regionu Elbląg, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Elblągu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama