UWAGA!

Chętnych mniej niż przed rokiem

 Elbląg, Chętnych mniej niż przed rokiem
fot. AD

Ponad 300 osób zgłosiło wczoraj (22 września) chęć rejestracji w banku dawców szpiku. W szpitalu wojewódzkim gdańscy laboranci pobierali próbki krwi.

W Elblągu nie ma możliwości oddania próbki krwi i rejestracji w bazie. Dlatego organizowane są takie akcje, jak wczorajsza. Do szpitala wojewódzkiego przyjechali pracownicy Laboratorium Immunologii Klinicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Pobieranie krwi do badań oraz wypełnianie ankiet i oświadczeń woli trwało od godz. 11 do 17. Licznie stawiła się młodzież, a także służby mundurowe. W sumie zarejestrowano ponad 300 potencjalnych dawców szpiku To mniej niż podczas ubiegłorocznej akcji. Wówczas liczba chętnych zaskoczyła organizatorów, którzy mieli przygotowanych 200 probówek, a przyszło 400 osób.
       I tak cieszy fakt, że liczba potencjalnych dawców zarejestrowanych w krajowej bazie z roku na rok jest coraz większa. To bardzo ważne, bo dobranie właściwych antygenów biorcy i dawcy jest trudne. Szansa na to, że osoba zarejestrowana w bazie zostanie dawcą w ciągu 10 lat wynosi 3 proc.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama