UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chór Pro Musica na przeglądzie „Kurlantka”

 
Elbląg, Chór Pro Musicaweźmie udział w tym przeglądzie już po raz trzeci
Chór Pro Musicaweźmie udział w tym przeglądzie już po raz trzeci (fot. nadesłane)

X Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka” organizowany w Stawigudzie (5-6 maja) jest obecnie jedną z najważniejszych tego typu imprez w regionie. Zespoły uczestniczące w nim zaprezentują opracowane przez siebie pieśni - czyli kurlantki. W tym roku podczas dwudniowej imprezy, wystąpi 35 chórów.

Chór Kameralny Pro Musica z Próchnika weźmie udział w przeglądzie po raz trzeci. Artyści zaśpiewają cztery utwory: „Cichy wieczór”, „Ryboki na Dadaju”, „Z tamtej strony jeziora” oraz „Chodzony warmiński”. Kurlantki śpiewać będą w gwarze warmińskiej.
       Chór istnieje od 2003 roku. Aktualnie śpiewa w nim 19 osób. Od września ubiegłego roku dyrygentem jest Michał Dreger, który na co dzień gra w orkiestrze wojskowej. Na próbach artyści spotykają się dwa razy w tygodniu.
       Pro Musica to inicjatywa mieszkańców dzielnicy Próchnik, która ma sprzyjać ich integracji. Chór bierze również udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych na terenie Elbląga.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wisza bombki, kiedy zdjęcie było robione ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AAAAAAPSIK(2012-04-26)
 • No jasne, AAAAAPSIK, bo nie było się już do czego przyczepić, tak?; p Ja raczej ubolewam nad: 1.językiem i używaniem form gramatycznych, ale przede wszystkim nad: 2.merytoryczną zawartością artykułu. Co do chóru Pro Musica nie wypowiem się, bo (ubolewam) nie znam. Michała znam :). Ale na pewno do udziału w tegorocznej "KURLANTCE" nie zgłosiło się 35 zespołów tylko 27; ) Wiem, bo tam byłam, śpiewałam i skrzypiłam; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skrzypiła(2012-05-07)
 • Tak, wiszą bąbki, bo zdjęcie zrobiono w trakcie koncertu w Domu Srodowiskowym w Rangórach, czas Swiąt Bożego Narodzenia. Myśle, że niema to znaczenia, dla faktu, że chór potrafi zaśpiewać tam, gdzie jest zapraszny, że daje radość ludziom Starszym, których jedyną radością są spotkania z innym człowiekiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jestem Max(2012-05-15)
Reklama