UWAGA!

Chorwacja na pokładzie

 
Elbląg, Chorwacja na pokładzie

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) powitali chorwackiego oficera, przedstawiciela szesnastego już państwa, którego żołnierze wchodzą w skład naszego dowództwa.

W piątek, 23 sierpnia, żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód wzięli udział w zbiórce, której głównym celem było przywitanie oficera z chorwacką flagą na ramieniu. Z nim na pokładzie, w naszym dowództwie służą już żołnierze z 16 państw NATO.
       - Jako rezultat negocjacji, które odbyły się w czasie dorocznego spotkania plenarnego w maju tego roku, Chorwacja stała się 16 państwem wydzielającym żolnierzy do struktur naszej dywizji – powiedział Zastępca Dowódcy DWDP-W gen. bryg. Karel Řehka. - Nasza jednostka jest silną i elastyczną częścią sił NATO, zapewniając ciągłą obecność Sojuszu na szczeblu dywizyjnym w Polsce i niektórych krajach bałtyckich. Przystąpienie Chorwacji czyni nas jeszcze bardziej elastycznymi, wszechstronnymi i gotowymi na wyzwania. Szesnaście państw wydzielających żołnierzy [Chorwacja, Czechy, Estonia, Hiszpania, Niemcy, Kanada, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy] zasługują na wielkie uznanie za wysyłanie do MND-NE swoich najlepszych żołnierzy – dodał zastępca.
       Przybyły chorwacki oficer, kpt. Vedran Bari, obejmie także obowiązki starszego narodowego.
       Zbiórka była także dobrą okazją do powitania nowo przybyłych żołnierzy oraz wręczenia awansu rumuńskiemu koledze na stopień majora.
      
       Tekst i zdjęcia: Biuro prasowe DWDP-W
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama