UWAGA!

Chudsze portfele

O 23 grosze więcej zapłaci od 1 stycznia 2001 roku za metr kwadratowy właściciel mieszkania Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W góre poszły również podatki od nieruchomooci, środków transportu, psów oraz opłaty targowe.

Podwyżki elbląscy radni przyjęli w piątek podczas ostatniej w starym roku sesji Rady Miejskiej. Od nowego roku za metr kwadratowy mieszkania ETBS zapłacimy 6,20 złotych, a nie jak było dotychczas 5,97 zł.
     Wzrosły również podatki od nieruchomości. Opłata za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego wzrosła do 46 groszy, a w budynkach wykorzystywanych do działalności gospodarczej stawka za jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 15,86 zł.
     Wiecej w nowym roku zapłacą również właściciele psów. „Psi podatek” wzrósł o cztery złote i wynosi obecnie 35 złotych. Jeśli kupimy psa w drugiej połowie roku, zapłacimy tylko połowe tej kwoty. 50 proc. zniżkę podatku za czworonoga otrzymali emeryci i renciści.
     Wzrosły również opłaty na elbląskich targowiskach. Z im wiekszego auta bedziemy sprzedawać towary tym drożej nas to wyniesie. Handlując z auta osobowego będziemy musieli zapłacić dziewięć złotych za dzień, z cieżarówki do 3,5 tony - 13 złotych, a z większych cieżarówek - 18 złotych. Cena za jeden metr stołu na targowisku wzrosła do 4 złotych, a pozostałe osoby, handlujące „z ziemi” zapłacą jeden złoty.
     Więcej od nowego roku zapłacą również właściciele aut. Za autobus przystosowany do przewozu 30 osób i za ciężarówkę o masie powyżej 12 ton trzeba będzie zapłacić 1540 zł. Niższe bedą opłaty za mniejsze auta. Właściciele pojazdów wyposażonych w katalizatory spalin lub instalacje gazowe mogą liczyć na 20 proc. zniżkę. Osoby posiadające samochody przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych otrzymali 50 proc. zniżkę.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama