UWAGA!

Ciemność, widzę ciemność!

 Elbląg, Mieszkańcy skarżą się, że przed blokiem nie ma ani jednej latarni
Mieszkańcy skarżą się, że przed blokiem nie ma ani jednej latarni (fot. Sebastian Malicki)

Tak, za bohaterem „Seksmisji”, mogą codziennie wołać mieszkańcy ul. Bażyńskiego. Nie jest im jednak do śmiechu, bo przy ich budynku nie ma żadnej latarni. - Wieczorem strach tędy chodzić – mówi jedna z mieszkanek, która zgłosiła się do nas z tą sprawą. Zarządca nieruchomości obiecuje, że wkrótce problem zostanie rozwiązany.

- Wieczorem jest tak ciemno, że trudno trafić kluczykiem od samochodu w zamek. Ponadto wieczorami, szczególnie w weekendy, kręci się tutaj sporo osób, które wracają z pobliskiej dyskoteki. Strach tędy wieczorem przechodzić. Czy nie można zamontować tutaj latarni, by było bezpieczniej? – pyta pani Emilia, która niedawno wprowadziła się do budynku przy ul. Bażyńskiego 15-19.
       Statystyki policji i Straży Miejskiej nie wskazują, by był to szczególnie niebezpieczny rejon miasta.
       - W czerwcu Straż Miejska interweniowała w sprawie nietrzeźwego. Po za tym poważniejszych zgłoszeń nie otrzymaliśmy - informuje Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej.
       - Od początku roku policja interweniowała w tym rejonie dwadzieścia pięć razy. Między innymi sprawie kolizji, włamania, awantur domowych – mówi podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Policji w Elblągu.
       Statystyki to jedno, a poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – to druga i o wiele ważniejsza sprawa. Czy jest szansa na to, by latarnie powstały w tym miejscu? Działka przed budynkiem należy do miasta, terenem administruje Zarząd Budynków Komunalnych i to tam mieszkańcy muszą zgłosić wniosek w sprawie zamontowania latarni.
       - Mamy taki program w Elblągu: z każdego punktu świetlnego w mieście otrzymujemy pieniądze na nowe latarnie - informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       To jednak może potrwać miesiącami. Wcześniej częściowo problem spróbuje rozwiązać firma zarządzająca budynkiem przy ul. Bażyńskiego.
       - W najbliższym czasie na szczycie bloku od strony dyskontu spożywczego zamontujemy lampę oświetlającą część terenu - obiecuje Krystyna Białowąs z firmy zarządzającej budynkiem.
       Sprawdzimy, czy zarządca dotrzyma słowa.
      
Sebastian Malicki

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przejedzcie się po wioskach !!!!! Tam dopiero jest jasno !!!!! Oj mieszczuchy !!!!!
 • Zgdza się ale na wsiach nie ma tyle patologii co w Elblągu
 • Zamiast narzekać to budowaliście tam parking a na latarnie juź kasy szkoda ? Narzekać łatwiej ? Dlaczego media zajmują się terenrm JAŚNIE PAŃSTWA. ? Miasto ma Wam zafundować oświetlenie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  Król lul(2015-10-14)
 • Ile lat stoją tam te bloki? Dopiero teraz ktoś się obudził że nie ma latarni? 0o
 • Teren wokół budynków należą do zarządcy (np. spółdzielni) a więc również do mieszkańców. Z funduszu remontowego, który najczęściej zawarty jest w czynszu powinny być sponsorowane takie przedsięwzięcia. Z takimi sprawami to się petycje pisze to zarządcy a nie do gazety internetowej. Poza tym co ma kolizja albo awantura domowa do oświetlenia pod blokiem?? A co do poprzedników wypowiadających się co mnie interesuje jak jest u was na wsi? Jestem mieszczuchem i to każdego sprawa, że wybiera dany styl życia. To, że na wsi nie ma oświetlenia nie znaczy, że w miastach się nie należy. I może jest w Elblągu patologia ale nie większa niż w Warszawie czy Gronowie Elbląskim. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  AnaHana(2015-10-14)
 • Niech zamontują 4 lampy led na bloku i po sprawie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Karolas(2015-10-14)
 • Kluczykiem do zamka samochodu? A pilocika brak? Faktem jest, że w centrum miasta istnieją takie ciemności i jest to dziwne. Problem nie powstał jednak dziś i p.Krystyna z zarządu wie o nim od lat, ale dopiero teraz będzie działać. Oto właśnie siła mediów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  jamess(2015-10-14)
 • tam 1/3 mieszkańców to patologia. !!!
 • do:Król lul- ten teren JAŚNIE PAŃSTWA to teren ZBK. Czytaj ze zrozumieniem. A niedoinformowany niech się nie odzywa lub zaczerpnie wiedzę - parking powstał z pieniędzy miasta. (B. O. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  janosik1(2015-10-14)
 • Ludzie a co z Lotnicza 47-49 tam to dopiero ciemności egipskie. Obok niezamieszkaly budynek i koczujący bezdomni. Ciemności od kolei i drogi kolejowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  mieszkanieczielonegodomu(2015-10-14)
 • Hola hola jak mozna obiecac oswietleni z jednej strony bloku bedziemy zadac przynaiej z dwuch stron budynku innej opcji nie ma a w koncu znalazl sie ktos kto zglosil sprawe kazdemu przeszkadza ale nik nie ma odwagi zglosic wszyscy mieszkancy maja ten problem z ciemnoscia strach sie bac pozdrawiam sasiedzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Lokator(2015-10-14)
 • 3-4 lampy led by problem rozwiazaly bedziemy interweniowac bo w koncu ktos odwazny poruszyl temat od zawsze bolący takze czekamy na rozwiącamie PANI Bialąwos bedziemy wdzieczni za bezpieczenstwo wlamania do samochodow pijactwo i co gorsza zaczepianie lokatorow trzeba zaponiegac ....
Reklama