UWAGA!

Ciesz się kolorami, wybierz piękne kwiaty

 
Nemezja
Nemezja (fot. Michał Skroboszewski)

Niektóre obłędnie pachną. Inne spływają w dół piękną kaskadą i robią wrażenie na każdym, kto je zobaczy. Kolejne przyciągają wzrok wyrazistymi, soczystymi kolorami. A wszystkie łączy to, że są wytrzymałe i odporne. W Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego znajdziesz kwiaty, które będą cieszyły Twoje oko aż do jesieni. Zobacz więcej zdjęć. 

Absolutnym hitem i nowością wśród odmian pelargonii jest ta półwisząca - Calliope Scarlett. Jej karminowe kwiaty oraz rozłożyste liście zrobią wrażenie zwłaszcza na tych, którzy do tej pory uważali tę roślinę za pospolitą. Inną odmianą, która cieszy się dużym uznaniem, jest pelargonia angielska, której wielobarwne kwiaty i karbowane liście świetnie sprawdzą się jako dekoracja tarasu, balkonu czy kwietnika.
      
       Na uwagę zasługują również petunie. A odmian tej rośliny w Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego nie brakuje. Biała, z wyraźnie zarysowanymi, ciemnymi "niteczkami" na płatkach odmiana Cappuccino czy czarna Black Mamba potrafią zrobić wrażenie. Tak samo jak petunia wisząca Sanguna Cobalt Blue, której głęboki, aksamitny kolor przyciąga uwagę czy delikatniejsza w wyrazie petunia miniaturowa. To ona kwitnie kaskadą przez całą wiosnę i lato.
      
       Coś dla siebie w Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego znajdą również wielbiciele begonii. Warto zainteresować się begonią boliwijską, która jest łatwa w uprawie i świetnie sprawdzi się w półcieniu oraz w słońcu. Jest również bardzo wytrzymała i kwitnie aż do pierwszych przymrozków! Ciekawą odmianą jest także begonia półwisząca, odmiana Solenia, która rodzi bogate, piękne kwiaty.

  Petunia Cappuccino
Petunia Cappuccino (fot. Michał Skroboszewski)


       Ci, którzy lubią kwiaty drobniejsze mogą wybrać na przykład lobelię. Znakomicie sprawdzi się na balkonie czy na tarasie, a kwitnie obficie przez całą wiosnę i lato. W Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego znajdziesz je w kolorze białym czy kobaltowym. Równie urokliwą rośliną jest nemezja. Kwiaty pojawiają się stopniowo, dzięki temu jest ich cały czas bardzo dużo. Dostępna w ciepłych kolorach – żółtym, pomarańczowym czy białym z "żółtym oczkiem".
      
       Rośliną interesującą, która świetnie pnie się do góry jest thunbergia. Jej pnącza doskonale nadają się na balkon i mogą bardzo szybko obrosnąć jego wybraną część. Plusem są duże, pomarańczowe kwiaty z czarnym oczkiem, które mogą stać się świetną dekoracją. Warto również przyjrzeć się rozplenicy słoniowej, czyli Pennisetum Vertigo. Ciemne liście tej trawy, a także niemal czarne kłoski mogą być ciekawym akcentem pośród reszty zieleni.


       Gospodarstwo Ogrodnicze Piotr Zimiński
       ul. Druska 15
       Tel: 55 233 77 23
      
       Godziny otwarcia:
       Od poniedziałku do soboty
       Od godz. 8 do 16

      
       ---------Reklama--------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej