UWAGA!

Cieszymy się, bo to dobrze wydane pieniądze

 
Elbląg, Elewacja Gimnazjum nr 2 znów jest zielona
Elewacja Gimnazjum nr 2 znów jest zielona (fot. Witold Sadowski)

Dawniej nazywała się Paulusschule, a mieszkańcy mówili na nią "zielona szkoła". Zbudowano ją w latach 20. ubiegłego wieku i służyła przede wszystkim mieszkańcom Kolonii Pangritza, czyli dzisiejszej Zawady. Zabytkowe Gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej oficjalnie zostało otwarte po kilkumiesięcznym remoncie. Zobacz więcej zdjęć.

– W tym budynku, który zaczęliśmy przebudowywać na początku lipca, udało się zrealizować ogromny zakres prac. To około 3 tys. mkw. zabytkowej elewacji, 1,6 tys. mkw. dachu, 16,5 tys. mkw. odmalowanych ścian wewnątrz budynku, przebudowana instalacja centralnego ogrzewania i nowy węzeł ciepłowniczy, nowa sala gimnastyczna z podgrzewaną podłogą oraz kuchnia z pełnym wyposażeniem, zespoły szatniowo- sanitarno. Te cztery miesiące prac to także odwodnienie terenu wokół szkoły i jego zagospodarowanie – wyliczała Elżbieta Gieda z Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg. – To olbrzymi zakres prac, normalnie realizowany w ciągi dziesięciu, jedenastu miesięcy. Z tym zespołem udało się to zrobić w ciągu czterech miesięcy.
       Jak dodała Elżbieta Gieda, elementem zamykającym całą procedurę inwestycyjną jest pozwolenie na użytkowanie, które wręczone podczas otwarcia szkoły. Zostało ono wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
       Najbardziej inwazyjne prace, czyli te najbardziej głośne oraz rozbiórkowe, były wykonywane podczas wakacji. Reszta była prowadzona podczas roku szkolnego.
       – We wrześniu i w październiku prowadziliśmy prace razem z uczniami. Musieliśmy wydzielić część szkoły dla uczniów, wyznaczyć nowe drogi ewakuacyjne, zabezpieczyć szkołę przeciwpożarowo i sanitarnie – dodała Elżbieta Gieda. – Wiemy, że było to dla nich trudne, ale nie było specjalnych kłopotów z tego powodu.
       W czwartek, 13 listopada, szkoła została oficjalnie otwarta. Wstęgę przecięła Jolanta Stańczak- Dziuda, dyrektor szkoły, Bartosz Myślowski, uczeń placówki oraz prezydent Wilk. Również i z tej okazji władze wręczyły szkole prezenty – piłki sportowe oraz czek na 5 tys. zł.
       – Jestem bardzo dumny, że mogę uczestniczyć w otwarciu, bo sam jestem absolwentem tej szkoły – mówił prezydent Jerzy Wilk i dodał, że jeszcze w ubiegłym roku władze wahały się czy podjąć się remontu ze względu na koszty. - Dofinansowanie było bardzo skromne, bo wyniosło tylko 1,5 mln, podczas gdy jak wyliczył pan skarbnik cały remont wyniósł 6,5 mln zł. Ale cieszymy się, bo to dobrze wydane pieniądze.
       Modernizacja szkoły to część większego projektu, którego pełna nazwa brzmi "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu". Trwał cztery lata  i objął sześć placówek - Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju, szkołę podstawową nr 1 przy ul. Daszyńskiego, szkołę podstawową nr 15 przy ul. Modlińskiej, gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej, gimnazjum Nr 5 przy ul. Agrykoli oraz gimnazjum Nr 2 przy ul. Robotniczej. Ostatecznie wszystkie prace, łącznie z termomodernizacją, gdzie dofinansowanie unijne wyniosło 9,5 mln zł, kosztowały 20,5 mln zł.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo rozsądna inwestycja, w dużej mierze dzięki pozyskaniu pieniędzy spoza budżetu miasta. Dziękujemy panie prezydencie. Głosujemy na Jerzego Wilka wraz z całymi rodzinami.
 • przecięcie wstęgi nie ważne-brak wielebnych oraz zonki p. prezydenta iturystow z Madrytu!
 • Ciekawe co tym razem elbląskim malkontentom się nie spodoba, już czekam z niecierpliwością na komentarze przepełnione zawiścią i politycznym szambem.
 • hoffman i reszta PiS-u pokazali jak się bawić za kasę podatników Gratuluje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  Jarek K.(2014-11-13)
 • Dlaczego zegar wskazuje cały czas tą samą godzinę???
 • To doskonała szkoła. I bez tego pięknego oblicza świeci przykładem!Wspaniała Pani Dyrektor, wyjątkowi nauczyciele!GRATULACJE!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  rodzicuczniagim2(2014-11-13)
 • W ramach kampanii wyborczej proszę o wymianę przepalonych żarówek na stadionie lekkoatletycznym na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. Zarządca tym obiektem chyba ciemności nie widzi. A bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  lekkoatleta(2014-11-13)
 • Pieniądze z unii a nie od Wilka. Projekt termomodernizacji rozpisany był 10 lat temu. Obecnemu prezydentowi nic do tego.
 • Bardzo dużo zdarzeń ważnych i pożytecznych dla Elbląga w czasie krótkiej kadencji Pana Wilka - teraz czekam na komentarze
 • fajnie fajnie, jak sobie powrownuje szatnie WF za moich czasow. .bylo to ok. 7 lat temu to szok. .zwykle ławki, rury, obskurne ściany, zadnych wieszakow, szafek, ani prysznicow, a teraz. .no w koncu porządne warunki! BARDZO ŁADNIE
 • Panie Wilk, od paru miesięcy uprzejmie proszę o załatanie kilku dziur w drodze nr504 do Dąbrowy i Milejewa[ na wysokości Schroniska dla zwierząt-wcześniej i dalej]. Dlaczego Pan, nas elblążan nie słucha i nie szanuje, a wystarczy ekipie drogowej 20-30 minut by zlikwidować problem. Wstydu też nie będzie przed obcokrajowcami. Więcej nie chce mi się pisać. Życzę powodzenia w reelekcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  WyborcaniePIS(2014-11-13)
 • To zasługa poprzednich ekip a przede wszyskim pani Dyrektor JOLANTY STANCZAK DZIUDA
Reklama