UWAGA!

Ciężarówki pod specjalnym nadzorem

 Elbląg, Ciężarówki pod specjalnym nadzorem
(fot. KMP Elbląg)

Na najbliższy czwartek planowane są policyjne działania „Truck i Bus”. Policjanci będą kontrolować samochody ciężarowe i autobusy. Cykliczność takich działań ma za zadanie dyscyplinować kierowców tych pojazdów, bo w ruchu drogowym są one szczególne chociażby z uwagi na swoje gabaryty.

W ostatnim czasie mieliśmy kilka przykładów tego, w jaki sposób należy działać przy zniwelowaniu skutków kolizji, w której uczestniczy auto ciężarowe. Przykładem mogą być zdarzenia na ul. Ogólnej czy też przewrócenie się cysterny na tzw. „berlince”.
       - W przypadku kolizji tak dużego pojazdu dochodzą elementy związane z zapewnieniem płynności ruchu – mówi podinsp. Tomasz Piaskowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zwykle mówimy wtedy o całkowitym zablokowaniu ruchu i konieczności zorganizowania objazdów. Zdarza się, że takie kolizje są powodowane przez nieostrożną jazdę, alkohol, lub zmęczenie długą trasą.
       Podczas kontroli drogowych policjanci ruchu drogowego oraz inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą sprawdzali stan techniczny pojazdów, ale także trzeźwość i dane zarejestrowane na tachografach. - W szczególności to, czy kierowca pojazdu ciężarowego robi nakazane przepisami przerwy w prowadzeniu auta ciężarowego - dodaje podinsp. Piaskowski. - Bo to nie tylko złamanie przepisów, ale zwiększanie możliwości wystąpienia zdarzenia które może zakłócić ruch i stworzyć zagrożenie dla niego jak i innych uczestników.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niech wyłapują tych co jeżdżą, obok byłego wiaduktu - wylot na Malbork, nie dość, że spowalniają ruch na zakrętach by wjechać na objazd - to niszczą, mostek który na tym objeździe się znajduje. A Policyja nic z tym nie robi.
  • Samochody ciężarowe nie stosują się do ograniczeń w przypadku drogi powiatowej nr. 1103N, Wikrowo-Wiktorowo-Jegłownik, gdzie jest ograniczenie wjazdom poj. ciężarowym powyżej ciężaru całkowitego 8 ton. Najczęściej pojazdy te jeżdżą z budowy E-7 znajdującej się w miejscowości Adamowo-Osiedle.
  • ciężarówki nie niszczą mostku, wjazd na niego był zawsze bez ograniczeń ale przed zamknięciem wiaduktu, zakaz jest czysto organizacyjny.
Reklama