UWAGA!

Cisza w sprawie policjantów

Wczoraj (11 lutego) lokalne media obiegła informacja, że Komendant Miejski Policji w Elblągu zawiesił w wykonywaniu obowiązków służbowych czterech policjantów drogówki. Ma to związek z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu. Jednak ani elbląska policja, ani rzeczona prokuratura nie chcą wypowiadać się w tej sprawie.

Z oficjalnej informacji podanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie wynika, że postępowanie przygotowawcze prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu dotyczy niedopełnienia obowiązków między innymi przez funkcjonariuszy ruchu drogowego elbląskiej komendy. Sprawa obejmuje kilku policjantów i cywili.
     Komendant Miejski Policji w Elblągu do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił czworo swoich podwładnych. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, stracą oni pracę.
     - Nie możemy udzielać informacji na ten temat - usłyszeliśmy dziś w zespole prasowym elbląskiej komendy.
     Nic do powiedzenia nie miał także prokurator Tadeusz Zyman, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.
     - Mogę tylko potwierdzić, że sprawa, o którą pani pyta, jest u nas prowadzona - powiedział prokurator Zyman. - Trwają czynności procesowe. Nie powiem jednak nic o zarzutach i osobach, których dotyczą. Może więcej informacji będę mógł przekazać pod koniec miesiąca.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie możemy udzielić. .. to nie udzielajcie. Społeczeństwo wam wystawi odpowiednią opinię za krycie kolegów. Za co te nagrody?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kubek do ziemniaków(2008-02-12)
 • Brak wiedzy z zakresu kpk i kk kłania się "kubkowi do ziemniaków". za udzielanie informacji z prowadzonego postępowania, w tym wypadku przez prokuratora z Torunia grozi naruszenie art. 241kk Kubku głupio-mądry. To nie policja z Elbląga to prowadzi. Jak masz problemy ze zrozumieniem podstawowych faktów - to morda w kubeł !!! prokurator.
 • widac twoja kulture prokuraota to ty chyba amsz ale za gwalcenie m. /. .//
 • uuuuu i w koncu sie za was wzieli; ) i teraz nie ma znajomosci i jak to mowia reka reke myje zaplace to jestem "psem" w dodatku oswojonym psem co tylko jezdzic polonezem umieja. ..
 • na bezrobocie z nimi!! wtedy zobacza co to znaczy smiac sie z innych!!
 • nowy komendant i nowe durne prawa!!! nie ma jak stary komendant juz nie bede nazwiskiem sypac pozdro dla najlepszego bylego komendanta -wracajjj do nas; )
 • "cisza w sprawie. .. "? słabo się staracie dziennikarzu.
 • Tam ktoś coś napisał że tylko polonezami jeździć potrafią. No to ja do tego kogoś kto to napisał. Zapewniam cie że polonezem mało kto potrafi sprawnie jeździć. Prowadzenie tego autka wymaga sporo umiejętności. A poruszanie sie jakimś zachodnim autkiem gdzie to komputer myśli za ciebie to żadna sztuka. Wprowadź poldka w poślizg boczny i go z tego wyprowadź. Wychamuj skutecznie ze 170 km/h i nie zjedź z lini prostej. Pokręć kierownicą bez wspomagania. To jest samochód dla tych co potrafią myśleć i nie potrzebują do tego ABS, ESP, EBD, ASR - i. t. p. Komputer za ciebie nie pomyśli w ekstremalnej sytuacji i nie dostaniesz kolejnego życia. Jazda polonezem to nie gra. A co do policji, no to przyznam że dawno powinni wystawić na przetarg te polonezy, bo zadbać o nie to oni nie potrafią. No chyba że sprawią sobie takiego białego poldka co to go widze na mieście, chyba BLACK -WHITE coś tam. To dopiero zapier. .. .. a, normalnie widziałem to to na obwodnicy Gdańska. Co do tematu, to PORZĄDEK W POLICJI MUSI BYĆ !!! I przypuszczam że chodzi o tak zwane ODSTĄPIENIE OD CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH poprzedzone znajomością w jakimś stopniu z osobami co do jakich tych czynności nie zastosowano.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojsko Polskie(2008-02-13)
 • www.maxior.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mega wypas(2008-02-13)
 • 170 km/h Poldkiem? To ten samochód potrafi tyle jechać i nie zmienić geometrii nadwozia?
 • Ten polonez podobno potrafi o wiele więcej. Nie rozmawiałem z tym właścicielem, ale mówił to człowiek co widział tego poloneza na Gdańskiej obwodnicy i był w małym szoku jak go wyprzedził, a jechał niestety łamiąc przepisy ponad 190km/h i wyprzedził go ten polonez. Jeśli policyjne poldki by tak jeździły to mogły by zostać w tej policji. Ale jak widze te zaniedbane policyjne polonezy to sie płakać chce że jeszcze to jeździ. My w wojsku mamy jeszcze pare sztuk, ale to juz powoli historia. No i moim zdaniem to powinno sie bardziej "prześwietlić" wojsko i to co sie tu dzieje. Odstapienie od czynności służbowych wzamian za coś, jest tu nagminne, a jakos sie tym nikt nie interesuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojsko Polskie(2008-02-13)
 • Każdy rzecznik jest od udzielania informacji jak d. pa od sr. a
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tadziu(2008-02-13)
Reklama