UWAGA!

Ciuchy pod kontrolą

Pracownicy Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu przeprowadzili kontrolę w ośmiu placówkach zajmujących się sprzedażą konfekcji damskiej i męskiej oraz w dwóch zakładach produkcyjnych.

Kontrola skupiła się przede wszystkim na zbadaniu prawidłowości oznaczeń wyrobów konfekcyjnych. Łącznie sprawdzono 184 partie wyrobów o wartości ponad 432 tys. złotych. W 17 partiach stwierdzono brak na etykietkach nazwy i adresu producenta oraz rozmiaru - wzrostu. Wyroby te wycofano z obrotu handlowego do czasu prawidłowego oznakowania.
     Kontrolerzy PIH zwracali także uwagę na jakość oferty handlowej. Z ich obserwacji wynika, że w sklepach prowadzących sprzedaż detaliczną, eksponowana do sprzedaży odzież była czysta, bez naleciałości kurzu, kompletna (zapasowe guziki, elementy ozdobne, sprawnie funkcjonujące zamki błyskawiczne) i estetycznie wyeksponowana. Klienci nie mieli utrudnionego dostępu do towaru. Natomiast w dwóch kontrolowanych elbląskich zakładach produkujących odzież, wyroby były umieszczone na wieszakach, a każda sztuka towaru opakowana w czyste, przezroczyste worki foliowe.
     Z obserwacji i rozmów przeprowadzonych ze sprzedawcami przed ujawnieniem służbowego charakteru działania inspektorzy stwierdzili, że fachowość, jakość obsługi, doradztwo oraz kultura osobista sprzedawców była na wysokim poziomie.
     Kontrola PIH w placówkach z konfekcją damską i męską zakończyła się wystawieniem 3 mandatów karnych na łączną kwotę 200 zł oraz skierowaniem do kolegium ds. wykroczeń.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)