UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ciuchy pod kontrolą

Pracownicy Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu przeprowadzili kontrolę w ośmiu placówkach zajmujących się sprzedażą konfekcji damskiej i męskiej oraz w dwóch zakładach produkcyjnych.

Kontrola skupiła się przede wszystkim na zbadaniu prawidłowości oznaczeń wyrobów konfekcyjnych. Łącznie sprawdzono 184 partie wyrobów o wartości ponad 432 tys. złotych. W 17 partiach stwierdzono brak na etykietkach nazwy i adresu producenta oraz rozmiaru - wzrostu. Wyroby te wycofano z obrotu handlowego do czasu prawidłowego oznakowania.
     Kontrolerzy PIH zwracali także uwagę na jakość oferty handlowej. Z ich obserwacji wynika, że w sklepach prowadzących sprzedaż detaliczną, eksponowana do sprzedaży odzież była czysta, bez naleciałości kurzu, kompletna (zapasowe guziki, elementy ozdobne, sprawnie funkcjonujące zamki błyskawiczne) i estetycznie wyeksponowana. Klienci nie mieli utrudnionego dostępu do towaru. Natomiast w dwóch kontrolowanych elbląskich zakładach produkujących odzież, wyroby były umieszczone na wieszakach, a każda sztuka towaru opakowana w czyste, przezroczyste worki foliowe.
     Z obserwacji i rozmów przeprowadzonych ze sprzedawcami przed ujawnieniem służbowego charakteru działania inspektorzy stwierdzili, że fachowość, jakość obsługi, doradztwo oraz kultura osobista sprzedawców była na wysokim poziomie.
     Kontrola PIH w placówkach z konfekcją damską i męską zakończyła się wystawieniem 3 mandatów karnych na łączną kwotę 200 zł oraz skierowaniem do kolegium ds. wykroczeń.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama