UWAGA!

Cmentarz Dębica rozbudowuje się

 Elbląg, Na największej elbląskiej nekropolii zakończyły się kolejne prace budowlane
Na największej elbląskiej nekropolii zakończyły się kolejne prace budowlane (fot. arch. MS)

Nowe alejki wyłożone kostką betonową, nowe kolumbaria, ogrodzenie oraz oświetlenie. To inwestycje, jakie miasto poczyniło na cmentarzu Dębica. Ich wykonanie pochłonęło ponad pół miliona złotych.

Zakończyła się rozbudowa Cmentarza Komunalnego „Dębica”. Roboty budowlane były realizowane na terenie nowej części nekropolii, w obrębie kwater: E III 4, E IV 11 i E IV 12.
       Zakres prac obejmował: wykonanie ok. 1.475 m2 nowych alejek o nawierzchni z kostki betonowej wraz z odwodnieniem, budowę dwóch kolumbariów dwustronnych w obrębie kwatery E II 2 wraz z zagospodarowaniem terenu (z ławkami, nawierzchnią z kostki betonowej o powierzchni około 200 m2), wykonanie prac ziemnych na powierzchni około 14.000 m2, związanych z ukształtowaniem terenu, wykonanie około 310 m ogrodzenia tymczasowego i oświetlenia. Zadanie zrealizowała elbląska firma Drozd Centrum Techniki. Koszt: 578 625,94 zł.
       W przyszłym tygodniu planowany jest odbiór inwestycji.
      
opr. A na podst. inf. UM w Eblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przestancie budowac w szerz a zacznijcie dbac o miejsce bo za 15 lat cmentarz bedzie wiekszy niz miasto!
 • Czas najwyższy wziąć przykład z bardziej cywilizowanych państw i postawić na kremacje. Jakaż przy tym oszczędność gruntów.
 • nalezy cmentarz w kierunku Góry Chrobrego prowadzic tak aby mozna było wyciagiem sobie na groby pojechać
 • Niestety Polska to katolicki ciemnogród, tkwimy w głębokim średniowieczu gdzie mity zasłyszane w osiedlowym sklepie czy głos klechy z ambony stają się dogmatem. Każdy wierzący katolik winien wiedziec że dusza po śmierci opuszcza ciało itd blebleble więc skąd ten kult trupa ??? sprawa prosta z nauk kościoła, miejsce na cmentarzu, trumna, różaniec, "święte" obrazki, kwiaty, wieńce, wianuszki i inne pierdułki średniowieczny stragan próżności wszelkiej mający przynieść zysk a gdzie tu wiara ? gdzie nauki z Biblii ? Jestem wierzący, głeboko wierzący ale jestem wierny treściom zawartym w Biblii, jestem nie praktykującym ponieważ obecny kościól ma się nijak do tego czego nauczał Pan Jezus. Kremacja to rozsądek poszerzanie powierzchni cmentarzy to debilizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  8
  wierzącyleczniepraktykujący(2015-10-29)
 • wierzącyleczniepraktykujący, BRAWO!!! ktoś w końcu głośno to powiedział. Ale "tradycja", " co ludzie powiedzą" itd. .. nie pozwala postawić jednego skromnego znicza, trzeba na bogato, bo "mnie stać".
 • "no to jest życie!";) - teraz widać, na co idzie nasza kasa. Niestety w tym kraju zamiast zrobić coś dobrze i z rozmysłem, planowaniem - robi się tak, jak było i naprawia się to, co się oderwało tu i ówdzie. Od budowy dróg, po rozbudowę (w umierającym mieście??) cmentarza. .. Jestem podobnego zdania jak Wierzącyleczniepraktykujący. Tzw. "kościół" nic nie uczy o odkrywanych przez nas śladach powstania naszego świata, człowieka i "odciskami" stwórcy w związku z tym. Zamiast tego, wciska się nam bajki na poziomie średniowiecznej prozy, i my mamy to łykać w XXI w. ? Oczywiście, że jest życie przed i po naszą bytnością na tej małej planecie, światy równoległe, inne cywilizacje. .. tylko tym ani "kościół" ani tzw. "nauka" się nie zajmuje. Jesteśmy shizofreniczną cywilizacją. Tzw. "prymitywne" kultury, czy nasi słowiańscy przodkowie (o których mało uczymy się w szkole) miały bogatsze życie duchowe, i lepszy stosunek do planety, na której przyszło nam żyć. PS. Palenie świateł na grobach to NIE JEST katolicki zwyczaj, a celtycki. Dzięki Bogu chmara nawiedzonych/"namaszczonych" "duchownych" nie zdołała zaorać 100% poprzednich religii/kultów/wiedzy (ale prawie im się niestety udało :/)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  PolskiAnarchista(2015-10-30)
 • a w co wierzysz ?
 • Na Boga przestańcie poszerzać cmentarze. Tylko kremacja. Czas już skończyć z willami zmarłych.
 • A jak ta inwestycja ma się do "pięknego" płotu za nową kaplicą w lewo - zupełny brak szacunku dla zmarłych - część płotu wycięto a resztę pozostawiono w połowie roboty razem ze śmieciami. Administracja cmentarza dba tylko o to, żeby rozliczać z opłat za miejsce pochówku. Wstyd !!!!!.
Reklama