UWAGA!

Co oferuje Elbląg? Pytają studenci z Kaliningradu

 
Elbląg, Po raz pierwszy w historii naszego miasta prezydent Elbląga wygłosił wykład na zagranicznym uniwersytecie
Po raz pierwszy w historii naszego miasta prezydent Elbląga wygłosił wykład na zagranicznym uniwersytecie (fot. UM Elbląg)

Pytania dotyczące oferty dla młodych, Elbląskiego Parku Technologicznego, portu czy inwestycji zadawali studenci Uniwersytetu im. Kanta w Kaliningradzie. Po raz pierwszy w historii naszego miasta prezydent Elbląga wygłosił wykład na zagranicznym uniwersytecie.

Grzegorza Nowaczyka powitał prorektor Uniwersytetu im. Kanta, Walentyn Siergiejewicz Korniejewicz. Przybliżył specyfikę uczelni, jej plany rozwojowe. W wykładzie uczestniczyli studenci filologii polskiej oraz turystyki i to na ich prośbę wykład odbył się w języku polskim.
       - Cieszę się, że w spotkaniu uczestniczyli Rosjanie, którzy uczą się naszego języka - podkreślił prezydent Elbląga. - To pokazuje, jak zmienia się nastawienie młodych Rosjan do Polski, że widzą szansę dla siebie w otwarciu granic. To już pokolenie, które chce i może poznawać świat, inne kultury, innych ludzi... Ważne, że są zainteresowani naszym krajem. Wielu chce odbywać studenckie praktyki w Elblągu.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Spieszę z odpowiedzią: NIC!!!!! no może tylko BEZROBOCIE, DZIADOSTWO, KOLESIOSTWO, UKŁADY I UKŁADZIKI
 • Jesli sa tacy mieszkańcy, jak ten co wyżej to moze być problem.
 • To może ty odpowiedz jak widzisz to inaczej
 • brudny basen na talony spod lady, lodowisko dla mieszkańców ale nie dla nich bo ciagle zawody, ale jest świtełko, oferuje też niezły zarobek, wystraczy kupić stare mieszkanie za 80 tys zł, potem iść do UM i UM przesiedli do niego człowieka do mieszkał na 120 m2 a nam da te 120 metrów, no więc te 120 metrów możemy odpicować i pchnąc za 250 tys z pocałowaniem w rękę, mamy na czysto jakieś 150 tys zł i to jest szansa na łatwy pieniądzi spory zarobek, tak w roku 3-4 mieszkanka tak opylimy i jesteśmy zarobieni, to jest obecnie najlepszy biznes w mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewy wicek(2013-03-14)
 • Zły to ptak co własne gniazdo kala. Szanowni hejtersi - jak ktoś zza miedzy Was pyta co oferuje Wasze rodzinne miasto, to albo się wcale nie odzywajcie albo spróbujcie uwierzyć, że "Elbląg" to coś więcej niż tylko "zły Nowaczyk". Jeśli tu jest tak strasznie, to droga wolna. Ja tymczasem popieram wszelkie próby promowania Elbląga w Kaliningradzie - lepiej późno (i pod oczywistą presją referendum) niż wcale.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2013-03-14)
 • Jasne- z resztą po co cokolwiek mówić- przyjadą to zobaczą. Szybciej będą stąd uciekać niż przyjechali. :)
 • Modrzewina i park technologiczny i cały teren poligonu to nadaje się jedynie do testowania armat najlepiej wydzierżawić go Korei to głupota jeszcze proponować to ruskim co wy chcecie im proponować tu nie ma nic rozkopana wioska i prezydent któremu aż swieci się gęba jakby go z budyniu wyciął chyba zaprosicie ich do zbierania puszek ale wszystkie smietniki już zajęte czym chcecie sie pochwalić ????? chyba swoją głupotą
 • elblag to przykład jak złodziejstwo władz doprowadza do ruiny miasto od 20 lat
 • Dziewiałtowski, Słonina, Nowaczyk powinni mieć skonfiskowane majątki za rozmyślne działanie na szkodę społeczeństwa i miasta !
 • Na "Pytania dotyczące oferty dla młodych, Elbląskiego Parku Technologicznego, portu czy inwestycji" P_an Nowaczyk odpowiadał Port juz oddaliśmy Rosyjskiej firmie bo u nas w Elblągu nie ma bezrobocia a i firmy sie na tym nie znają, resztę możemy oddać za. .. ..
 • Słonina wybudował dom dla córki na początku ulicy Częstochowskiej który do dziś stoi pusty tak sie obłowił
 • Niegdyś miasto prawie 150 tysięczne sprowadzili na psy skasowano cały przemysł nie ma już nic zostały tylko banki które krulują w Elblagu jako miasto jesteśmy chyba pralnią brudnych pieniędzy mamy chyba wszystkie banki jakie sa w Polsce. miał być port teraz nowo wybudowany budynek portu zabrała Straż Graniczna ot cały port a kapitanat mieści się przy zbiegu ulicy Grażyny i Browarnej. Skasowano wszystko nawet zakłady mięsne mleczarnię teraz kolej na browar. pozostanie tylko ratusz i skarbówka która będzie nas doić. Tu pada wszystko na ryj na zawadzie była piekarnia tez skasowana chleb wożą ze Sztumu Malborka Braniewa im się opłaci nam nie cofamy się coraz bardziej to wymarłe miasto czas pogonić to wsiarstwo bo zgnoją nas do reszty związki też cicho siedzą bo mają posadki miasto rozkopane i kazdy ma wszystko gdzies wazne że do ratusza jest dojazd
Reklama