UWAGA!

Co Ty wiesz o elbląskich parkach? Czas na quiz!

 Elbląg, (fot portEl.pl)
(fot portEl.pl)

Pogoda sprzyja spacerom, najlepszym miejscem na spacer jest oczywiście park, dlatego dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat elbląskich parków. Zapraszamy do rozwiązania naszego najnowszego quizu.

Gdzie znajdował się Ogród Różany? Jak dawniej nazywał się park Dolinka? To tylko niektóre pytania, które przygotowaliśmy w naszym najnowszym quizie. Zapraszamy do zabawy i pochwalenia się swoim wynikiem wśród znajomych na Facebooku.
       Za tydzień kolejny quiz, w którym sprawdzimy waszą wiedzę na temat pewnych charakterystycznych miejsc w Elblągu.
      
       Dzisiejszy quiz znajdziecie tutaj.
      

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze ze poruszono temat zaniedbanych parków elblaskich. Alejki po deszczu tragedia, buty zablocone. Asfalt jeśli jest to zniszczony, popękany taka sytuacja jest w parku dolinka. Amfiteatr to pokaż dbania o miasto. Park Traugutta to samo I tak można wymieniać a rządzący maja to w d. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Wstyd (2017-10-01)
 • zzm -widze codziennie młodych ludzi wydłubujacych trawe z chodników i poboczy Nalezy p[rzerwac ta zbedna prace i uporządkować parki i alejki. Park Traugutta TOWIELKI BYŁY CMENTARZ, w miejsce byłego koscioła postawiono krzyz. Cos mnie to wszystko koliduje -uważam zawsze -nie wolno niszczyć grobów naszych przodków a w Elblagu to nagminne. masz kasę mozesz isc i wykupić czyjaś nie opłacona mogile.
 • A przydał by się park między Modrzewiną a osiedl Nad Jarem z uporządkować teren zroboć mostek drewniany,może kasa od unii?
 • Dotyczy odpowiedzi na pytanie nr 1 w quizie. w 1962 roku na pewno kamienna żaba znajdowała się w parku Kajki prawie przy samej ul. Cichej w niecce nieczynnej już wówczas fontannie. wiem to na pewno, ponieważ codzienne tędy przechodziłem w drodze do szkoły podstawowej nr 19.Jestem zdziwiony, że udzieliłem złej odpowiedzi.
 • @OMAM - to była inna żaba;p
 • Pytanie dotyczące parków powinno znajdowac się w quiz. Brzmi następująco : -który z parków ma najbardziej poniszczone alejki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Alejki (2017-10-02)
 • @obser. - Nawet nie chcesz wiedzieć po ilu grobach i starych cmentarzach chodzimy.
 • Czy aby na pewno ? Bo mnie się coś kojarzy, że to ta sama. .. Żaba z Parku Kajki przeniesiona do Traugutta, a teraz do centrum. ..
 • @obser. - Park Traugutta i wzgórze w nim to zasypane ziemią groby i ruiny kościoła, kaplica cmentarna to dziś kościół greko-katolicki. Podobnie wzgórze za rynkiem - też zasypany cmentarz. Ale są tablice upamiętniające te miejsca. Podobnie jest w Warszawie - cały Muranów postawiony jest na ruinach getta przysypanych ziemią, niektórzy wrażliwi mieszkańcy to odczuwają. .. Taką mamy historię naszego kraju, takich sąsiadów i skutki tego sąsiedztwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  Sorry,takimamyklimat(2017-10-03)
 • Mój wynik 10 na 12,ale te dwa byki to na własne życzenie (nieuwaga i brak zastanowienia), no blondynka ze mnie wylazła. A nie muszę chodzić po parkach, by je znać. Wystarczyło tylko urodzić się 55 lat temu w Elblągu i mieszkać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Znammiasto(2017-10-03)
 • @OMAM - Żaba znajdowała się od początku w parku Traugutta. W latach 50 i 60.Gdzie była potem, nie wiem. Mam nawet na niej zdjęcia
Reklama