UWAGA!

Co Ty wiesz o Kanale Elbląskim? Czas na quiz!

 Elbląg, Co Ty wiesz o Kanale Elbląskim? Czas na quiz!
(fot. Michał Skroboszewski)

Kanał Elbląski to największa atrakcja naszego regionu, która co roku przyciąga tysiące turystów. Sprawdź, ile wiesz o tym cudzie techniki, rozwiązując nasz sobotni quiz!

Kto był głównym budowniczym Kanału Elbląskiego? Kiedy powstawało to cudo techniki? - to tyle niektóre z piętnastu pytań, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Elbląga i okolic nasza zabawa dzisiaj nie sprawi trudności, a wszystkim dostarczy wiele radości.
       Warto dodać, że Kanał Elbląski był budowany jako system pochylni i śluz służących do transportu różnych towarów. Szybki rozwój kolei sprawił jednak, że został przekształcony w atrakcję turystyczną, którą jest to dzisiaj. To jedna z dwóch czynnych takich konstrukcji na świecie! Nic więc dziwnego, że Polska stara się wpisać ten zabytek na światową listę UNESCO. Czy tak się stanie, okaże się za kilka lat.
       A my już teraz zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Kanału Elbląskiego i pochwalenia się wynikiem wśród znajomych na Facebooku.
       Za tydzień kolejny quiz. Sprawdzimy Waszą wiedzę o elbląskim teatrze!
      
       Quiz czeka na rozwiązanie!
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wyszedł album Kanał Elbląski w pol. niem. ang. ros. języku, jest w księgarniach. Szkoda że nie ma go w sprzedaży na statkach !!
 • Wiem, że po "rewitalizacji" za ponad 100 milionów i hucznym otwarciu przez polityków przed wyborami przeciekała woda i nie można było pływać przez sezon, że z powodu braku wyobraźni i uszkodzenia koła zębate do czerwca tego roku jedna pochylnia nie działała, że podczas remontu rozkradziono i zdewastowano dwa mosty międz Kątami i Buczyńcem mało? Wiem dużo więcej. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-09-02)
 • Ostatnio byłem w Węgorzewo i widziałem w okolicach różne niedokończone inwestycje do kanału których Niemcy nie zdążyli zrobić. Może warto by dokończyć co zaczęli i kanały by były zrobione na 100% plus połączenia do obwodu krolewieckego. Kasa z turystyki to szansa dla naszego regionu!!!!!
 • Ja wiem jedno. Trzeba dbać o to jak o oko w głowie. Turystyka to u nas chleb dla ludzi
 • to jedyne tego typu działające urządzenie na świecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  entuzjasta(2017-09-03)
 • Kanał może i Elbląski ale rządzi na nim Ostróda a Elbląg g***o ma do powiedzenia.
Reklama