UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co w budżecie obywatelskim piszczy

 
Elbląg, Jedną z tegorocznych inwestycji jest plac zabaw przy ul. Kościuszki
Jedną z tegorocznych inwestycji jest plac zabaw przy ul. Kościuszki (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Wkrótce rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, tymczasem większość inwestycji z tego roku nie jest jeszcze gotowa. Sprawdziliśmy, na jakim są etapie.

Dotychczas z 19 inwestycji, które wygrały w głosowaniu mieszkańców na 2016 rok, miasto zrealizowało siedem. Pozostałe są albo w trakcie realizacji, albo w fazie przygotowania dokumentacji. Najgorzej po tym względem wygląda budowa hali sportowej przy ul. Lotniczej. . – Obecnie trwa opracowywanie programu funkcjonalno – użytkowego dla tego projektu – mówi Joanna Urbaniak.
       Al. Odrodzenia zyskała wiatę na przystanku autobusowym. Uporządkowano parkowanie pojazdów na ul. Bohaterów Westerplatte i Lubartowskiej. Dzieci bawią się na nowym placu zabaw przy ul. Kościuszki 25 i 27. Rozbudowano plac zabaw przy ul. Teatralnej i skończono przebudowanie ul Odzieżowej 8-11. Wymieniono oprawy oświetleniowe na ledowe przy ul. Trybunalskiej, Zielonej i Kosynierów Gdyńskich.
       Przed miastem jeszcze wiele do zrobienia. Między innymi nowe place zabaw zyskają dwie elbląskie podstawówki – 19 i 25. Na panelach dźwiękochłonnych przy pętli tramwajowej na ul. Ogólnej powstaną murale.
       - Został już wybrany projekt i wykonawca – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - W najbliższym czasie rozpoczną się prace.
       Spóźniona jest też budowa toru wrotkarsko-łyżwiarskiego przy ul. Agrykola, która to inwestycja jest wykonywana w o wiele szerszym zakresie niż chcieli mieszkańcy. - Wniosek do budżetu przewidywał jedynie wykonanie nowej nawierzchni na torze wrotkarskim. Budżet tego projektu szacowany był na kwotę do 260 000 zł. Koszt obecnie realizowanej inwestycji wynosi ponad 5 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zakres prac obejmuje między innymi - przebudowę toru wrotkarsko-łyżwiarskiego wraz z instalacją do mrożenia, czy budowę boisk wewnątrz toru.
       Tych wszystkich informacji mieszkańcy nie znajdą jednak na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Nie można na niej sprawdzić ani terminów realizacji, ani postępu prac. Dlaczego? - Praktycznie o każdej z tych inwestycji przygotowujemy informację prasową, którą rozsyłamy do mediów i publikujemy na stronie internetowej miasta. W niektórych przypadkach nawet po kilka razy, także mieszkańcy wiedzą, co się z nimi dzieje – tłumaczy Joanna Urbaniak.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jesień sie zbliża . Znowu jak popada nie będzie można przejść przez park planty bo się tworzy bajoro . Może by tak coś pożytecznego zrobić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Mieszkaniec okoliczny(2016-09-13)
 • Tylko trawiaste podłoże na placach zabaw i boiskach!! Żadnego piachu czy gumy!!!
 • Racja tanie i bezpieczne
 • A nagrinwaldzkiej likwidują plac zabaw i budują parking
 • Czekamy na hale ..koniec kropka budżet wygral glosowanie i dopóki nie zostanie zrealizowany albo chociaż nie zaczęty to nowy nie powinien ruszyć ...Amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Adelajda(2016-09-13)
 • Niestety piach albo guma to wymogi bezpieczeństwa upadkowego narzucone odgórnie
 • a ja czekam na zagłosowanie na płatny parking dla urzędasów na dziedzińcu UM.
 • Niech w końcu zrobią coś w sprawie ograniczenia ruchu kołowego na ul. Nitschmanna. przecież tam jest jakieś, ,SARAYEWO""
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Robcio222(2016-09-13)
 • Na Lotniczej miało być zazielenienie terenu obok kompleksu sportowo rekreacyjnego i nie ma. A nie sądzę żeby koszta były ogromne i jakieś straszne projekty konieczne jak przy hali sportowej przy gimnazjum a miasto nawet z tak drobnej inwestycji się nie wywiązało. Następny budżet lada dzień będzie głosowany a najprostsze i niedrogie projekty zeszłoroczne niezrealizowane. Pod głosowanie powinny przechodzić projekty mieszczące się w budżecie, sprawdzone i wycenione przez urzędników a nie później wyskakują, ze projekt przekroczył budżet. Ten co robił wycenę niech różnicę dopłaca.
 • Dlaczego urzad tak slabo kontroluje wykonawcow tych wszyskich opoznionych inwastycji, dlaczego nie zrywa z nimi umow, przymykanie oczu na tych pseudo wykonawcow , utwierdza nas w przekonaniu.ze obu stronom na tym zalezy
 • ten cały budżet to fikcja. Zgłosiłam swój projekt, i otrzymałam info od miasta, że nie będzie wpuszczony na listę bo za dużo według nich jest tego typu inwestycji. .LUdzie trzymajcie mnie, czyli tak naprawdę możemy wybierać tylko wśród propozycji, które się Miastu podobają. .Wszystkie pomysły spełniające formalności powinny być poddawane głosowaniu, a wygląda na to, że to ustawka. .
 • raczej podstawówka 16 a nie 19,tyle obiecywania i jak zawsze nici z tego
Reklama