UWAGA!

Cofka na rzece Elbląg

 Elbląg, Pomarańczowe trójkąty oznaczają stan ostrzegawczy, żółte - stan wysoki, czerwony - stan alarmowy, zielony - brak zagrożenia. Źródło: pogodynka.pl
Pomarańczowe trójkąty oznaczają stan ostrzegawczy, żółte - stan wysoki, czerwony - stan alarmowy, zielony - brak zagrożenia. Źródło: pogodynka.pl

Rośnie poziom wody w rzece Elbląg, osiągnął już stan ostrzegawczy, czyli 590 cm. Prognozy nie są korzystne - informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

O godz. 12 poziom wody w rzece Elbląg wynosił 583 cm, 26 minut później było już 590 cm. Dla stanu alarmowego brakuje 20 centymetrów. - Tendencja jest wzrostowa - informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

Wodę do rzeki Elbląg z Zalewu Wiślanego wdmuchuje wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego, powodując tak zwaną cofkę. Prognozy pogody na najbliższe godziny nie są korzystne. 

- Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h z kierunków północnych - informuje białostockie Biuro Prognoz Meteorologicznych należące do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Aktualizacja z godz. 16. W Elblągu stan wody wynosi 584 cm (strefa stanów wysokich), w Nowakowie - 591 cm (ostrzegawczy), w Nowotkach - 576 cm (ostrzegawczy), w Osłonce - 572 cm (ostrzegawczy)

 

Sytuację na bieżąco możecie śledzić na tej stronie. 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama