UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Concordia straci stadion?

 
Elbląg, Concordia straci stadion?
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Plan był prosty: po rezygnacji IKS Atak z przejęcia obiektu noclegowego przy ul. Brzeskiej miał to zrobić MMKS Concordia Elbląg. Ale pojawił się problem: czy obiekt ma być przekazany klubowi bez przetargu czy jednak bez przetargu się nie obędzie?

Obiekt noclegowy „Stadion” przy ul. Brzeskiej jest wyłączony z użytkowania od maja 2017 roku. Chęć przejęcia budynku i stworzenia tam centrum dla sportowców niepełnosprawnych zgłosił początkowo IKS Atak. Radni się na to zgodzili, ale klub zrezygnował. W zamian pojawiła się oferta MMKS Concordii Elbląg, która po sąsiedzku ma swoją siedzibę i użyczony od miasta stadion. Pisaliśmy o tym tutaj
       Władze Elbląga przygotowały odpowiednią uchwałę, zgodnie z którą stadion, budynek socjalny i obiekt noclegowy „Stadion” miał zostać przekazany w piętnastoletnią dzierżawę Concordii w trybie bezprzetargowym. Tymczasem może być całkiem inaczej.
       - Uważam, że dla jawności lepiej byłoby, gdyby jednak przetarg się odbył. Concordia mogłaby oczywiście stanąć do niego i przedstawić swoją propozycję – mówił radny PiS Janusz Hajdukowski na dzisiejszym posiedzeniu komisji gospodarki miasta.
       Swoją wypowiedzią przewodniczący komisji rozpętał burzę. Bo może z punktu widzenia finansów miasta przetarg jest najwłaściwszym rozwiązaniem, ale z punktu widzenia elbląskiego sportu już niekoniecznie. - Do przetargu nieograniczonego może przystąpić każdy. A to oznacza, że przetarg może wygrać organizacja spoza Elbląga – zwrócił uwagę Andrzej Budzelewski, kierownik referatu sportu w elbląskim ratuszu.
       Na stadionie przy ul. Krakusa gra czwartoligowa drużyna Concordii Elbląg oraz drużyny dziecięce i młodzieżowe pomarańczowo-czarnych. W Concordii trenuje ok. 250 dzieci.
       - Zainwestowaliśmy w murawę, nawodnienie, teraz budujemy trybunę dla kibiców gości – mówił na komisjii Marek Burkhardt, radny i jednocześnie dyrektor Concordii Elbląg.
       Warto pamiętać, że obecnie infrastruktura sportowa przy ul. Krakusa jest użyczana klubowi na rok i co roku przedłużana. Jeżeli wszystko poszłoby po myśli Concordii, to zawarłaby z miastem umowę dzierżawy na 15 lat, co na pewno wpłynęłoby na stabilizację klubu z ul. Krakusa.
       Jeżeli jednak podczas czwartkowej sesji radni nie wyrażą zgody na bezprzetargowe przekazanie terenu w dzierżawę, to dojdzie do przetargu nieograniczonego. A do niego mogą (teoretycznie) przystąpić inne kluby, zarówno z Elbląga jak i spoza naszego miasta. W najczarniejszym scenariuszu może się okazać, że gdyby Concordia nie dostała stadionu przy ul. Krakusa, to pomarańczowo-czarni musieliby szukać nowego miejsca na czwartoligowe rozgrywki.
       Zgodę na przejęcie przez Concordię obiektu przy ul. Brzeskiej w trybie bezprzetargowym muszą wyrazić radni. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Już raz ten projekt spadł z porządku obrad. W czwartek okaże się, czy historia się powtórzy.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • W Elblągu to wszystko zniszczyc, zaorac-stomilowi oddajcie stadion. Pasuje do nich.
 • BEZDOMNI W Batorowie jest wasze miejsce!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  13
  El123(2018-04-24)
 • Wreszcie panie redaktorze nazwa budynku przy ul. Brzeskiej jest prawidłowa. A wracając do sprawy z przekazaniem tej infrastruktury sportowej dla Concordii, moim zdaniem takie rozwiązanie jest warte zastanowienia. Klub faktycznie dobrze zarządza powierzonym mieniem i radni powinni zagłosować na tak, ale wykonanie tego zobowiązania powierzyć nowemu prezydentowi i nowej Radzie Miasta. Według mnie ten stadion powinien zostać tak zmodernizowany, aby spełniał wymogi i dla piłki nożnej i dla Lekkiej Atletyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  10
  wist(2018-04-24)
 • po objęciu wladzy PiS znioslo konkursy na stanowiska kierownicze, by ich ludzie mogli je przejąc po znajomości, a tu gdzie nie mają interesu i ich to nie dotyczy zaraz musi byc 5 przetargów, super zaklamanie pisowców
 • typowa sytacja w polsce !!!!sami nie chcą utrzymywac i innym nie dadzą i będzie stało i latami nic się nie zmieni i na końcu zburzą. tak to wygląda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  Elblaznin78(2018-04-24)
 • Dobry kopniak z tym przetargiem we Wróblewskiego, bardzo dobry. Nie będzie jego jedyny radny tutaj nam fiziował
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  zeuszolimpu(2018-04-24)
 • Miasto uzgodniło jakieś kwoty dzierżawy z klubem (opcja stadion + budynek) to teraz jeden z drugim na radzie miasta wkładają kij w mrowisko. Byle coś o tym napisali.
 • Miasto uzgodniło więc niech upubliczni te "uzgodnienia". Miasto utrzymuje to coś, więc będzie dokładało z pieniędzy, które samo przekazuje. Nie ma sensu. Wolny przetarg. Niech wygra najlepsza oferta. Bez układów. Czas z tym skończyć.
 • Burkhardt ciągnie kondonię jak tylko może, już jego w tym głowa, aby przekabacił radnych.
 • Rozpisac przetarg nieograniczony. Co to ma znaczyc. Ciagle jakies układy, układziki. Jak nie z Góra Chrobrego to teraz kombinaje z Brzeską. Oni tak samo powimnni przystapic do przetargu jak i inni8 zainteresowani. W razie nie wygrania przez nich przetargu. Niech graja w Modrzewiu. A co nie mogą!Jak czytałem kilka dni temu na info elblkag. Oni najbardziej kosztuja miasto jeżeli chodzi o utrzymanie roczne infrastruktury. Coś prawie 300 tysiecy rocznie. W MModrzewiu kiedys na klepisku grali i było dobrze. A teraz jak w bajce. Przetarg musi sie odbyc. Bo jak nie. To zgłoszenie pójdzie do Strasburga na władze Elblaga i na tego ich radnego co 40 głosów dostał i siedzi w urzedzie i ma wpływ na sportowe dotacje dla klubów.
 • Znowu tu cenzuruja jak za Gruzina i za dziadka Borysa z PO.
 • tylko przetargi a nie kombinacje jak znów coś oddać za bezcen po znajomości kumplom z KWW Wróblewskiego/Słoniny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  jakokomisjapanuzabraniam(2018-04-24)
Reklama