UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Coraz więcej kamer w mieście

 
Elbląg, Centrum sterowania monitoringiem miejskim mieści się przy ul. Orzeszkowej
Centrum sterowania monitoringiem miejskim mieści się przy ul. Orzeszkowej (fot. AD, archiwum portEl.pl)

W Elblągu ma przybyć 30 nowych kamer. Zostaną zamontowane m.in. przy urzędach, szkołach i obiektach sportowo-rekreacyjnych. Ratusz ogłosił przetarg w tej sprawie.

Kamery mają być zamontowane w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności (2 szt.), Centrum Zarządzania Systemem Monitoringu przy ul. Orzeszkowej (2 szt.), w budynku Ratusza Staromiejskiego (7 sztuk), na budynku SP nr 19 przy ul. Uroczej (5 szt.), SP nr 23 przy ul. Słonecznej (5 szt.) i SP nr 15 przy ul. Modlińskiej (5 szt.), a także przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Lotniczej (4 szt). Firmy zainteresowane dostawą i montażem kamer mogą zgłaszać swoje oferty do 24 kwietnia. O zwycięstwie w przetargu ma w 60 procentach rozstrzygać cena, a w 40 procentach – proponowany okres gwarancji, który wynosi minimum 36 miesięcy.
       - Wszystkie kamery są wpięte w miejską sieć światłowodową, która liczy 120 kilometrów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma tak rozbudowanej sieci. Jest do niej podłączony także monitoring przeciwpowodziowy, z 48-godzinnym wyprzedzeniem możemy przewidywać m.in. stan wody na rzece Elbląg – mówił jeszcze w ubiegłym roku Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga. 
       - Na dzisiaj trudno powiedzieć, jaka będzie docelowa liczba kamer. To wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych. Na pewno chcemy system rozbudowywać. Szukamy możliwości dofinansowania, choć ze środków unijnych będzie to trudne – przyznawał wówczas Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Czy miejskie kamery rzeczywiście poprawiają bezpieczeństwo? - Ze statystyk wynika, że w miejscach, gdzie są kamery, liczba wykroczeń i przestępstw spada. Oczywiście zdarzają się osoby, których nawet kamery nie powstrzymują przed aktem wandalizmu, ale z pewnością te urządzenia działają prewencyjnie – mówił Jan Korzeniowski, komendant Straży Miejskiej, która nadzoruje miejski monitoring. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama