UWAGA!

CRW Dolinka: Otylia i tysiące pływaków

 Elbląg, CRW Dolinka: Otylia i tysiące pływaków
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Około tysiąca osób dziennie korzysta z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. - Zainteresowanie jest duże i wciąż rośnie - mówi Adam Krause, kierownik CRW.

Od otwarcia CRW Dolinka minął ponad miesiąc. - Nasz obiekt przyciąga dziennie około tysiąca osób. Maksymalnie w ciągu jednego dnia odwiedziło nas 1379 osób. W październiku mamy już ponad 25 tysięcy odwiedzających – mówi Adam Krause, kierownik CRW Dolinka.
       Są to między innymi grupy dzieci ze szkół podstawowych, które uczą się pływać, a ich zajęcia są finansowane z budżetu miasta, a także zawodnicy z klubów sportowych i osoby prywatne.
       W CRW Dolinka odbyły się już pierwsze zawody pływackie. 14 października na basenie sportowym rywalizowały elbląskie kluby pływackie, w zawodach wzięło udział 140 osób. Już wiadomo, że kolejne zawody - III Elbląska Jesień Pływacka'' -  odbędą się 21 listopada (w godz. 9-16.30)  i wystartują w nich również pływacy z innych miast, w tym także z Kaliningradu.
       Elbląg jest też jednym z czterech miast, w którym jest realizowany projekt Otylia Swim Tour, autorstwa mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak. Słynna polska pływaczka odwiedziła niedawno Elbląg, przyjdzie do naszego miasta ponownie 28 listopada, by przeprowadzić jednodniowe warsztaty dla młodych pływaków, ich rodziców oraz trenerów.
      
Kinga Jasińska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama