UWAGA!

Ćwierć wieku za nim

 
Elbląg, 25 lat to nie byle jaki wiek, był więc i odpowiedni na tę okazję tort
25 lat to nie byle jaki wiek, był więc i odpowiedni na tę okazję tort (fot. AD)

Z jego usług korzysta ponad 35 tys. pacjentów rocznie. Pomocy szukają tam chorzy z regionu województwa warmińsko- mazurskiego, ale także i spoza. Ma 25 lat i prężnie się rozwija, stawia na jakość i słucha, co mają do powiedzenia jego pracownicy. Wojewódzki Szpital Zespolony obchodzi ćwierćwiecze swojego istnienia, z tej okazji dziś (5 września) odbył się uroczysty koncert. Zobacz więcej zdjęć.

Zdobywa wysokie noty w prestiżowych rankingach ogólnopolskich, od kilku lat plasuje się w czołówce najlepszych szpitali w kraju, współpracuje z Kaliningradem, gra również z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i jako jedna z siedmiu placówek w Polsce posiada oddział jej imienia. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu obchodzi 25 lat swojego istnienia.
      
       To zasługa wszystkich

       Jego historia sięga 1972 r. kiedy to ówczesne władze miasta podjęły decyzję o jego budowie. Prace ruszyły w 1974 r., ostatecznie ukończono je w drugiej połowie lat 80.
       – Dziennie pracowało tam ok. 500-700 osób, a i miejsce było trudne. Sprzęt wykorzystywany do budowy grzązł w wodzie, ponieważ były to tereny bagniste. Przeszliśmy to wszystko. W czerwcu 1988 r. przyjęto pierwszego pacjenta i od tego momentu, przez te 25 lat, wykonujemy tę pracę – wspominała podczas dzisiejszego, uroczystego koncertu Elżbieta Gelert, która funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu pełni od 15 lat. Podkreśliła również, że sukces szpitala to sukces wszystkich pracowników. – Nie będę nikomu szczególnie dziękowała, bowiem wszyscy pracujemy na dobre imię szpitala.
       Organem tworzącym dla tej placówki jest samorząd województwa, takich jednostek w warmińsko- mazurskim jest 14.
       – Największą wśród nich jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Od momentu, kiedy pracuję w zarządzie województwa widać, że zarówno pani dyrektor, jak i cała kadra, ukierunkowała swoją działalność na podwyższanie jakości usług – podkreślał Witold Wróblewski, członek zarządu województwa warmińsko- mazurskiego, który pamięta również początki budowy jednostki, bowiem w owym czasie odbywał tam praktyki, jako uczeń Technikum Budowlanego. – Szpital korzysta praktycznie ze wszystkich źródeł finansowych Unii Europejskiej, ale także z funduszy norweskich czy z programu transgranicznego Litwa- Polska- Rosja – dodał Wróblewski.
       Natomiast Adam Zakrzewski, dyrektor Warmińsko- Mazurskiego Oddziału NFZ wskazał, iż jest to najwyżej finansowany szpital w województwie.
       – To jednostka, która może konkurować z usługami klinicznymi i znakomicie sobie z tym radzi, co widać po sprawozdaniach – mówił. – Ten szpital cieszy się także dużym zaufaniem pacjentów, o czym świadczą listy pochwalne. To niezwykle rzadkie.
      
       Trzeba umieć słuchać

       – Istnieje cały szereg cech, które musi posiadać zarządzający, aby prowadzić jakąkolwiek placówkę czy przedsiębiorstwo. Każde składa się z ludzi, których trzeba słuchać, umieć ich motywować, trzeba też ich lubić oraz z nimi współpracować – podkreśla Elżbieta Gelert zapytana o to, jaki jest przepis na sukces. 
       I jak sama dodaje przed jednostką tą cały czas stoją wyzwania. 
       – Co pięć lat tworzymy strategię placówki, ciągle ją unowocześniamy, bowiem zmienia się otoczenie i warunki. W tej chwili naszym największym osiągnięciem jest oddanie bloku operacyjnego, ale to już wydaje się przeszłością – opowiada Elżbieta Gelert. – Obecnie budujemy siedzibę pogotowia ratunkowego razem z naszym partnerem z Kaliningradu, na to wydamy 9 mln zł. Ponadto chcemy przebudować położnictwo i ginekologię, aplikujemy do funduszy norweskich, jest również taka myśl, żeby przebudować pediatrię.
       Podczas dzisiejszego koncertu składano ogromną ilość gratulacji, mówili przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i parlamentarnych, a także pracownicy oraz wszyscy ci, którzy ze szpitalem są powiązani. Dla wszystkich zebranych, w jubileuszowym prezencie, zagrał charyzmatyczny akordeonista, Marcin Wyrostek, Tango Corazon Quintet, a także Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą swojego maestro Marka Mosia.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Łapiduchy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Czytelnik_MOBI_59634(2013-09-05)
 • Łapiduchy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Czytelnik_MOBI_59634(2013-09-05)
 • wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu. moze to i dobrze ze Pani gelert nie zostala prezydentem. niech robi to w czym nie ma rownych w elblagu. szpital gora!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  13
  Czytelnik_MOBI_93681(2013-09-05)
 • pediatria miala być w całości przeniesiona do szpitala Miejskiego na Żeromskiego, więc po co przebudowa? A nasze miasto powinno odzyskać zabrany do Olsztyna 112.To zadanie dla nowego prezydenta i Pani Gelert.
 • super. .. .a na wizyty u specjalistów trzeba czekać około roku REWELACJA super szpital
 • Coś im się pomyliło 25-lecie a piszą, że pierwszego pacjęta przyjeli w 1986 roku, a więc jest to 27 lat bo jeśli jest to 25-lecie to początek był w 1988 roku, czyż nie tak ?
 • lekarze za przyzwoleniem administracji robią prywatne praktyki w szpitalu biorąc wynagrodzenie do łapy a za pracę w szpitalu na etacie żądają coraz wyższych pensji, chory kraj, chory szpital i tylko z nazwy publiczny bo dostaje Naszą kasę na utrzymanie.
 • Dobrze, że taki szpital jest i to jeszcze budowany przez "Komunę "
 • Szczególnie to trzeba słuchać pacjenta, bo dzięki niemu szpital istnieje i ludzie mają pracę. TO PACJENT JEST NAJWAŻNIEJSZY! - Drogi personelu szpitala proszę o tym pamiętać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  pacjent(2013-09-06)
 • Ale dlaczego obchody 25 lat szpitala, nie jest to jednostka w której się coś tworzy - rozumię rocznicę teatru?wystawienie ilus tam sztuk? filharmonii etc. , a szpitala to chyba tylko, żeby sie przypominać swoja osobę. Tylko kto kasę za to zapłacił, no! napewny My społeczeństwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  odeonia(2013-09-06)
 • Acha, no mają z czego jest najwyżej finansowanym szpitalem w województwie, mi cos to daje do myslenia.
 • Rozpoczyna się kampania wyborcza Pani Gelert. Niech ona zostanie tam gdzie jest. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Mariolka35(2013-09-06)
Reklama