UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić”

 
Elbląg, „Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić”
fot. policja

Pięć konkursowych krótkich filmów traktujących o cyberprzemocy zostało zaprezentowanych w sali kina Światowid. To tam odbyła się dziś (14 czerwca) II edycja konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”.

Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Elblągu, Urząd Miejski oraz Zespół Szkół Technicznych. Pierwsze miejsce za swój autorski film zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Elblągu. Kolejne miejsce przypadło w udziale uczniom Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz z Gimnazjum nr 7. Wszystkie obrazy dotyczyły przemocy internetowej, której może doświadczyć każdy, jednak twórcy skupili się głównie na rówieśnikach, a więc na młodzieży gimnazjalnej. Pierwszy z filmów opowiadał historię nastolatki, która nieopatrznie przesłała swoje nagie zdjęcie chłopakowi – później zdjęcie to ukazało się w Internecie. Druga z opowieści dotyczyła gimnazjalisty, który był prześladowany w szkole. W konsekwencji "dręczyciele" pozyskali jego telefon i upublicznili niektóre zdjęcia. Trzeci z nagrodzonych filmów to historia młodej dziewczyny, która popełniła samobójstwo – obraz miał formę retrospekcji. O sytuacji, która miała miejsce opowiadali jej szkolni znajomi.
       Prezentacja filmów była też okazją do omówienia zagadnień prawnych odpowiedzialności osób nieletnich. Uczynił to nadkom. Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Z kolei aspekty pomocy i statystyki tego, do kogo najczęściej zwracają się młodzi ludzie, szukając pomocy, zaprezentowała Hanna Mierzejewska dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. Na temat wybierania przez młodzież życiowej drogi oraz podejmowania trudnych decyzji mówił podinsp. Jacek Doliński, kierownik zespołu psychologów KWP w Olsztynie.
       Zwycięskie gimnazja otrzymały nagrody rzeczowe w postaci laptopa oraz multimedialnych rzutników. Jury wyróżniło także film uczniów kl. I z Gimnazjum nr 3 oraz film zrealizowany przez uczniów z Gimnazjum nr 6.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama