UWAGA!

Cyfryzacja już jutro

Przed jutrzejszym (19 marca) wyłączeniem analogowego sygnału telewizji naziemnej w naszym regionie przypominamy komunikat wojewody warmińsko-mazurskiego.

Od 2010 r. nadawana jest w Polsce naziemna telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T. Aby widzowie mieli czas przełączyć się na odbiór cyfrowy, kontynuuje się jeszcze emisje analogowe, ale ich czas powoli dobiega końca.
       W dniu 19 marca 2013 r. w części województwa warmińsko-mazurskiego (powiat: elbląski, braniewski oraz część gmin powiatu ostródzkiego i lidzbarskiego) zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej z nadajnika w Elblągu, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.
       Dla niektórych z Państwa może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową.
       Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub kablówki nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.
       Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas - antena naziemna.
       Zdarzają się już niestety nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, którzy namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, strasząc, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.
       Trzeba zatem dokonywać przemyślanych zakupów w zaufanych punktach sprzedaży.
       Szczegółowe informacje o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788. Problemy techniczne z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej można zgłaszać także do Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Olsztynie - tel. 792 439 464 lub 622 884 953
       Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie przyjemność oglądania polskiej telewizji w dobrej jakości.
      
       Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Podziewski moze byc dumny z siebie, same sukcesy na jego koncie: jedno z pierwszych województw w którym wyłączyli analogowy sygnał RTV, jedno z niewielu województw w którym jedna dyspozytornia pogotowia obsługuje jeden z najwiekszych obszarów w kraju, same sukcesy, czas przyznać sobie premię panie wojewódzki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karston_Z_dachu(2013-03-18)
 • Czy daja za darmo te dekodery ???
 • Miło że województwo które było małą ojczyzną Mikołaja od Koperników wreszcie wdrożyło system przekazu sygnału telewizyjnego który w Ameryce już dawno funkcjonuje. Wielki szacun dla Mariana od Podziewskich za konsekwentne popieranie nowoczesności i postępu technicznego. Dziękuję. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2013-03-19)
Reklama