UWAGA!

Czad nie musi zabijać. Telefoniczny dyżur specjalistów

W ramach akcji „Czad nie musi zabijać”, promującej elementarne zasady bezpieczeństwa, 4 i 6 listopada w godz. 9-14 pod numerem bezpłatnej infolinii 800 606 646 mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania informacji od dyżurujących ekspertów o zasadach bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym i zagrożeniu ze strony tlenku węgla (czadu).

Od września tego roku straż pożarna w województwie warmińsko-mazurskim odnotowała ponad 40 zdarzeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych. 20 osób zatruło się czadem. W poprzednim sezonie na Warmii i Mazurach 133 osoby zatruły się czadem, z tego trzy zmarły.
       Świadomość mieszkańców naszego regionu dotycząca zagrożenia związanego ze „śmiertelnym czadem” na szczęście rośnie. Akcje informacyjne o elementarnych zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych przynoszą pożądany skutek. Wciąż jednak warto apelować o ostrożność i podpowiadać jak uniknąć niebezpieczeństwa.
       Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski po raz kolejny zaprosił specjalistów, którzy udzielą porad dotyczących właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.
       W związku z tym, jak co roku w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w dniach 4 listopada (poniedziałek) i 6 listopada (środa) w godzinach od 9-14 pod bezpłatnym numerem telefonu 800 606 646, będą dyżurować specjaliści z: Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie, Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.
       Przyczyny tragedii są zwykle podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
       Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski apeluje do mieszkańców regionu by przestrzegali elementarnych zasad korzystania z urządzeń grzewczych. By nie było kolejnych tragedii...
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy Wojewody, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama