UWAGA!

Czar malutkich drzewek

 Elbląg, Malutkie drzewka, ale jakie urokliwe
Malutkie drzewka, ale jakie urokliwe (fot. arch. Światowida)

Od 28 lutego do 1 marca (sobota i niedziela) w centrum kultury Światowid będzie można podziwiać wystawę drzewek Bonsai. Odbędzie się też pokaz ich formowania, konsultacje oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Moje wymarzone drzewko" związanego z kulturą japońską i drzewkami Bonsai.

Otwarcie wystawy odbędzie się na holu głównym o godz. 10, a będzie można ją oglądać w sobotę i niedzielę do godz. 16 w Galerii Nobilis.
     - Podczas wystawy czynny będzie punkt konsultacyjny, w którym zainteresowani będą mogli zasięgnąć porad na temat pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin, zarówno domowych, jak i ogrodowych - zachęca Iwona Grajkowska z centrum kultury Światowid. - Ponadto będzie można kupić drzewka Bonasai oraz narzędzia specjalistyczne używane podczas ich formowania.
     Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godz. 10.30 organizatorzy zapraszają na pokaz formowania drzewek, który pierwszego dnia poprowadzi Marek Gajda, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai „Tanuki" z Warszawy, a drugiego - Vaclav Novak, Prezes Czeskiej Asocjacji Bonsai. Pokazy odbywać się będą w sali 38 (I piętro).
     Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się Vaclav Novak z Czeskiej Asocjacji Bonsai - Libochovice, Marek Gajda z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai „Tanuki" - Warszawa, Krzysztof Wołkowicz, Arkadiusz Majak z Pomorskiego Stowarzyszenia Bonsai - Sopot, Andrzej Tazuszel oraz Anna Brzeska, Ada Brzeska, Kamila Kochańska - Onoszko, Ewa Salczyńska i Sławomir Kubacki z Elbląskiego Klubu Bonsai.
     - Warto dodać, że najmłodszy wystawca, który prezentował będzie swoje drzewka ma zaledwie 6 lat - dodaje Iwona Grajkowska.
     W niedzielę o godz. 10 w holu głównym odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Moje wymarzone drzewko" związanego z kulturą japońską i drzewkami Bonsai, a o godz. 10.30 na II piętrze (sala 45) rozpoczną się płatne warsztaty formowania drzewek Bonsai, które poprowadzi Marek Gajda.
     Cena promocyjna warsztatów to 100 złotych.
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama