UWAGA!

Czarna seria

Trzech polskich żołnierzy zginęło, a trzech zostało rannych w ataku na polski patrol saperski w Iraku. Wśród zabitych i rannych nie ma żołnierzy z Elbląga.

Do ataku doszło dziś po południu w okolicach miejscowości Al-Maszru, około 30 kilometrów na północny - wschód od Obozu Babilon. Patrol saperów po zabezpieczeniu ładunku wybuchowego został ostrzelany z granatników i broni maszynowej.
     Rzecznik Sztabu Generalnego w Warszawie płk. Zdzisław Gnatowski potwierdza, że zabici dzisiaj w Iraku żołnierze służyli w jednostkach w Krakowie i w Orzyszu. Podporucznik Daniel Różyński i starszy szeregowy nadterminowy Grzegorz Nosek służyli w 6. Brygadzie Desantowo - Szturmowej w Krakowie, a podporucznik Piotr Mazurek - w 15. Mazurskim Batalionie Saperów, który wchodzi w skład 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     Major Zygmunt Wójcik, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, której żołnierze tworzą trzon trzeciej zmiany polskiego kontyngentu, poinformował nas, że trzej ranni są żołnierzami tej Dywizji - dwaj służyli przed wyjazdem w Orzyszu, a jeden w Bartoszycach. Ranni trafili do szpitala w Karbali.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama