UWAGA!

Czas jest trudny, ale żołnierze 16. Pułku Logistycznego są gotowi do działania

 Elbląg, Tekst i foto por. Rafał Buczyński
Tekst i foto por. Rafał Buczyński

Przestrzeganie zasad higieny w życiu codziennym i w kontaktach międzyludzkich – bez względu na stopień wojskowy, czas pełnienia służby czy jej rodzaj – to obecnie priorytet w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu.  

Żołnierze stosują się do wytycznych organów odpowiedzialnych za walkę   z wirusem SARS – COV – 2, a jednocześnie, na bieżąco, realizują zadania służbowe. Utrzymują również gotowość do podjęcia działań na rzecz mieszkańców miasta, regionu i kraju.

Każdego dnia przed rozpoczęciem służby w kompleksie koszarowym przy ul. Łęczyckiej wojskowe służby medyczne dokonują pomiaru temperatury ciała żołnierzy, ale i pracowników resortu obrony narodowej. Przestrzeganie wytycznych organów odpowiedzialnych za walkę z wirusem jest priorytetem.

- Dbając o higienę  w życiu codziennym i w kontaktach międzyludzkich dbamy o siebie nawzajem – mówi dowódca 16. Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – Jako żołnierze mamy obowiązek służyć Ojczyźnie, a najlepiej się z niego wywiążemy, gdy będziemy zdrowi. W tym trudnym czasie ważne jest utrzymanie inicjatywy, dyspozycyjności, decyzyjności, zwiększonego wysiłku oraz przystosowania się do nowych warunków. Żołnierze 16. Pułku Logistycznego na bieżąco realizują zadania służbowe. Są też gotowi nieść pomoc mieszkańcom Elbląga, regionu i kraju. Nie od dziś wiadomo bowiem, że Remontowcy kierują się maksymą „In omnia semper paratus”.

 

 

 

Redakcja

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo dobrze ze tak się dzieje mam poczucie bezpieczeństwa ze wojsko jest sprawdzane i dobrze dowodzone. - Wypowiadam się o 16 pułku- dobrze ze są takie profilaktyki ludzie powinni tez znać swoje miejsce w szeregu i stosować się do zasad. Choroba minie a my znowu odetchniemy z ulga ! Polacy jesteśmy silnym narodem !
 • Gotowi do czego ? sam jestem szeregowym i wiem co sie dzieje ..Dostaje kase zanic a zwykly Kowalski na bezrobociu
 • Mam nadzieje ze masz jakiegoś przełożonego który to zweryfikuje. I mam nadzieje ze pożegnasz się szybko z mundurem mając takie podejście.
 • Taka jest prawda zapraszam do JW 16B
 • @Lpsqu - WOT się rozwija, nowocześniejsza broń, brak napuszonych typów, zapraszam może tam znajdziesz dla siebie miejsce, a jeśli nie to są inne zawody, w których można poczuć się przydatnym
 • @Lpsqu - To się ciesz, że "kase dostajesz zanic". w cywilu na zbity p. .. już dawno byś wyleciał. A może twój dowódca powinien się przyjrzeć twojemu działaniu, gotowości do działania, a także wiedzy specjalistycznej na zajmowanym stanowisku? Jeden sprawdzian wiedzy, drugi, egz z WF, normy bojowe. A później ocena - opinia roczna i pa pa. Zasil szeregi walecznych bezrobotnych i zajmij kolejkę po zasiłek.
 • O ile znam Pana Pankowskiego to sądze iż w tym trudnym okresie tworzenia jednostki i koronawirusa powinien radzić sobie jako Dowódca całkiem nieżle, z pożytkiem dla zadań i ludzi. Co prawda nie widziałem Go klika lat, ale opinia o człowieku zostaje w pamięci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  nikt21(2020-03-28)
 • @Kotttt - a co to jest JW 16B ?????
 • jak gotowi jak tylko strażacy i policjanci zasuwają !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  zenobiusz(2020-03-30)
Reklama