UWAGA!

Czas na juwenalia

W tym roku dwie elbląskie uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego będą się bawić w tym samym czasie. Ale osobno.

Juwenalia 2002 w obu szkołach rozpoczynają się w środę 15 maja. Około godz. 12 spod siedziby PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej i spod budynku uczelni przy ul. Czerniakowskiej wyruszą dwa pochody studentów, które spotkają się na skrzyżowaniu ulic: Tysiąclecia i Hetmańskiej. Cała grupa będzie szła wspólnie w stronę Galerii El, gdzie o godz. 13.15 odbędzie się uroczysta inauguracja święta studentów PWSZ, w czasie której otrzymają oni klucze do miasta. Na godz. 14 - na placu przed Galerią - zaplanowano występ kabaretu studenckiego, a godz. 14.30 na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędą się wspólne ze studentami Jańskiego regaty wioślarskie.
     Wieczór upłynie pod znakiem wydarzeń zupełnie poważnych. O godz. 18, także w Galerii rozpocznie się uroczysty koncert i wernisaż prac studentów PWSZ, a godz. 20 - w sali audytoryjnej Szkoły przy ul. Czerniakowskiej odbędzie się "Wieczór Egipski z X Muzą". W programie spotkanie ze Sławomirem Malinowskim oraz filmy fabularne związane z Egiptem.
     Juwenalia studentów Jańskiego rozpoczną się około godz. 12 zawodami w Bowling Clubie przy ul. Odzieżowej.
     W czwartek studenci PWSZ będą mogli brać udział w rozrywkach zorganizowanych już od godz. 8 do godz. 16 w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury odbędą się rozgrywki z młodzieżą elbląskich szkół średnich.
     O godz. 9  do 12.30 w teatrze będzie można wziąć udział w przeglądzie spektakli, jakie studenci edukacji wczesnoszkolnej przygotowali z najmłodszymi. O godz. 12  w Bowling Clubie rozpoczną się zawody kręglarskie PWSZ- Jański, zaś o godz. 16.30 i 18.00 znajdą coś dla siebie miłośnicy teatru.
     Na dużej scenie teatru najpierw ze swoim spektaklem wystąpią studenci elbląskiego Seminarium Duchownego, po nich zaprezentują się aktorzy Dramatycznego w farsie Ray'a Cooney'a pt. “Sie kochamy”.
     Tymczasem studenci Jańskiego będą mogli wziąć udział w imprezie zamkniętej (koncert i dyskoteka), która rozpocznie się w Pałacyku przy ul. Stoczniowej o godz. 18. W piątek Juwenalia zakończy zorganizowane przez WSZiP im. Jańskiego ognisko.
     
     ***
     
     Mamy nadzieję, że zgodnie z dobrym zwyczajem innych polskich uczelni, na elbląskie imprezy wpuszczani będą studenci nie tylko PWSZ i Jańskiego.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama