UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na odszkodowania

Istnieją szanse na wypłatę odszkodowań dla robotników przymusowych III Rzeszy. Potrzebna jest jeszcze tylko decyzja Bundestagu o uruchomieniu tych wypłat. Jest to dobra wiadomość dla ponad 6 tysięcy uprawnionych z terenu byłego województwa elbląskiego.

Pełnomocnik Rządu Niemieckiego Otto Lanzdorf opowiada się za szybkim załatwieniem sprawy. Aby tak się stało, potrzebna jest tylko decyzja Bundestagu o uruchomieniu wypłat. W Centralnej Bazie Danych Komputerowych widnieje 6,3 tys. nazwisk osób z terenu byłego województwa elbląskiego uprawnionych do otrzymania odszkodowań. Obecnie o odszkodowanie mogą starać się także osoby, które do 16 roku życia pracowały na terenie Polski w zakładach i gospodarstwach rolnych należących w tamtym okresie do Niemców. Aby ubiegać się o odszkodowanie, należy zgłosić się do Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę przy ul. Grunwaldzkiej 31 w celu wypełnienia odpowiedniego wniosku. Istnieje również możliwość otrzymania odszkodowania za utracony majątek podczas wojny. Odpowiedni formularz można pobrać w stowarzyszeniu.
     Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 236 88 31.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama