UWAGA!

Czas na quiz. Co ty wiesz o Elblągu?

 Elbląg, Czas na quiz. Co ty wiesz o Elblągu?

Przygotowaliśmy dla Was małe sprawdziany, które pomogą - taką mamy nadzieję - przygotować się do wielkiej klasówki, czyli do I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu (16 października).  Na kolejne quizy złożą się więc pytania z różnych dziedzin życia, związane z różnymi okresami historycznymi, ale ze wspólnym mianownikiem, jakim jest Elbląg. Zaczynamy!

Pytamy o sportowców, artystów, o żołnierzy, ale i o inwestycje czy o historię. Wszystko po to, by sprawdzić Waszą (i naszą) wiedzę o Elblągu. Wielki Test zbliża się wielkimi krokami i im więcej treningów, tym lepszy będzie wynik 16 października. Za tydzień kolejna rozgrzewka, a tymczasem startujemy!

 

Aktualny quiz

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak na marginesie czy ktoś wie co teraz dzieje się z Jackiem Bielskim bo słuch po nim zaginął.
 • Droga redakcjo portElu Jacek Bielski to mistrz Europy seniorów z miejscowosci Bursa (Turcja) z 1993 roku a nie wicemistrz Europy!!!!!!!!!
 • W ramach rekonesansu wypełniłem ten test (tylko 11 prawidłowych odpowiedzi), ale mam pewne obawy co do planowanego Wielkiego Testu. Wynikają one stąd, że zestaw pytań przypomina mi popularne, bardziej rozrywkowe niż wiedzowe, teleturnieje z polskich stacji telewizyjnych jak Milionerzy, czy Postaw na milion. Osobiście wolałbym, aby test zawierał pytania, na które udzielenie odpowiedzi wymaga wiedzy zdobytej z źródeł historycznych czy faktograficznych, a więc bardziej naukowego podejścia. Pytania o kotka czy powrót jednostki wojskowej są bardzo fajne i pożyteczne, ale chyba nie w tym teście. Aha mam pytanie do organizatorów czy ten test dotyczy całej historii miasta czy też okresu po II wojnie. Ten z tego wydania wskazuje, że jednak bardziej powojennego.
 • Czy w każdym quizie muszą być pytania o to co było w Elblągu za Niemca? Elbing to nie nasza historia.
 • @vhfdcv - w portelu sami prusacy haha
 • @vhf. .. - nie masz racji. Nie odwrócisz historii naszego miasta. A może nie wiesz, że Elbląg założyli Krzyżacy, a do Polski został przyłączony w 1466r. ?
 • Gratulacje! Jesteś w 100 procentach przygotowany do Wielkiego testu!
 • redaktor @Kandydat na ... - Test będzie dotyczył Elbląga na przestrzeni całych jego dziejów, ale pytać będziemy nie tylko o historię, ale o różne dziedziny życia. Aktualne quizy to rozgrzewka, jak będzie podczas Wielkiego Testu, przekona się Pan już 16.10 :) Pozdrawiam
 • Nie pouczaj organizatorów, nie chcesz nie bierz udziału, chcesz to podporządkuj się organizatorom. A najlepiej weź incjatywę we własne ręce. Moim zdaniem to ma być test popularno - naukowy. Ma być nauka poprzez zabawę. W teście będzie 60 pytań tu w quizie miałeś 15 czyli 1/4 - więc nie wiem na jakiej podstawie prognozujesz co i z jakich lat będzie. NIECH RZĄDZI I REGUŁY USTALA ORGANIZATOR, W INNYM WYPADKU KAŻDEMU COŚ NIE BĘDZIE PASOWAŁO. Pozdrawiam i liczę na udaną zabawę. Ps. W teście chyba nie chodzi o wiedzę wykutą??
 • Jak w tym mieście ma być dobrze skoro napływowi mieszkańcy, wstydzą się historii tych ziem. Elbing to jest historia miejsca w którym mieszkamy warto taką historię znać i szanować.
 • 07 już się zgłosiłem :)
 • Szczerze...? Popieprzone te pytania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stojan(2019-09-29)
Reklama