UWAGA!

Zapraszamy na Wielki Test Wiedzy o Elblągu!

Interesujesz się tym, co działo i dzieje się w Elblągu w różnych dziedzinach życia? Weź udział w pierwszym Wielkim Teście Wiedzy o naszym mieście! Na śmiałków czeka 60 pytań i nagrody o łącznej wartości 6000 złotych. Do udziału w imprezie zapraszają organizatorzy – Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, telewizja Truso.tv i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Zobacz zapowiedź filmową. 

I Wielki Test Wiedzy o Elblągu odbędzie się 16 października o godz. 18 w kinie Światowid. Będzie mogło wziąć w nim udział 300 osób. Zapisy do udziału właśnie ruszyły, można się zgłaszać mailowo pod adresem wielkitest@portel.pl lub telefonicznie pod nr 55 235 39 76 (pn-pt. w godz. 9-16) do 14 października lub do wykorzystania limitu 300 miejsc. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, który ułatwi kontakt. Szczegółowy regulamin testu znajdziecie tutaj.

Uczestnicy I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu zmierzą się z 60 pytaniami, na które będą musieli odpowiedzieć w ciągu godziny. Każde z pytań będzie miało cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. O co będziemy pytać? Dosłownie o wszystko – historię miasta, jego gospodarkę, sprawy społeczne, komunikację, sport, kulturę i wiele innych dziedzin. Test po rozwiązaniu go w „realu” będzie udostępniony także na portEl.pl, a internauci będą mieli godzinę na przejście testu i pochwalenie się swoim wynikiem na Facebooku. Najlepszy internauta otrzyma nagrodę.

 

O co walczą uczestnicy Wielkiego Testu? Nie tylko o chwilę sławy, ale także o konkretne nagrody. Zwycięzca Wielkiego Testu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł (ufundowaną przez prezydenta Elbląga), zdobywca drugiego miejsca nagrodę rzeczową w wysokości 1000 zł (ufundowaną przez Radę Miejską w Elblągu), a laureat trzeciego miejsca – nagrodę finansową 500 zł. Na najlepszego internautę czeka z kolei 1000 zł. Dla osób, które zajmą miejsca od 1 do 10 przewidzieliśmy także nagrody rzeczowe.

Organizatorami I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu są Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i telewizja Truso.tv Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk.

 

Sponsorami I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu są firmy: Delta, OPEGiEKA oraz Schmid Energy Solutions.

 

Zapraszamy do udziału!

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie dziekuje. Kota sobie zabierajcie.
 • Jakie miasto, taka kasa. .. .Hehehe. .. .
 • E mail wysłany :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Tomasz 85(2019-09-23)
 • Chciałbym mieć tyle.
 • I to właśnie mnie denerwuje najbardziej, że niby kasa przeznaczana na nagrody jest niska. To właśnie świadczy o degeneracji naszych czasów. Obecnie pogardą oceniane są osiągnięcia na polu nauki, wiedzy czy innych umiejętności intelektualnych. Większą chwałą cieszy się zawodnik nawalający się w klatce czy uliczny graficiarz niż zwycięzca wiedzowego konkursu czy olimpiady przedmiotowej. No i te pieniądze, wszystko dla nich i tylko poważna suma nagrody jest elementem zachęcającym do udziału w takiej imprezie.
 • Mnie zastanawia jedno czym jest ten śmieszny patronat? Sponsorzy rozumiem daja hajs. Kolejna sprawa: " 3 tys. zł (ufundowaną przez prezydenta Elbląga)" rozumiem że to z jego prywatnych pieniędzy bo w innym wypadku to chyba z pieniędzy obywateli, czy redakcja może mi wyjasnić tą nieścisłość.
 • Tak to z pieniędzy które w budżecie są przewidziane na takie cele, prezydent zarządza więc to od niego kasa, równie dobrze mógł to przeznaczyć na inny cel. A mnie ciekawi czy "ktoś" z uczestników oby nie zna już pytań - tak po znajomości.
 • Czy będą pytania przygotowane przez znanego eksperta od kryptowalut? 16-ego będzie już wolny po wyborach
 • @New Stachanow - Odkąd możesz korzystać z Internetu musisz się niestety pogodzić ze świadomością, jak duża liczba "inteligentnych inaczej" funkcjonuje wokół Ciebie. Gdyby nie było netu mógłbyś żyć w błogiej nieświadomości. Konkurs darmowy, płacić nic nie trzeba, nawet "zakuwanie" do konkursu nie jest żadnym przymusem. A i tak znajdą się setki internetowych "mądrali", którzy zamiast się zapisać, wolą narzekać, że "tylko" tysiąc albo - co gorsza - "tylko" trzy tysiące. Co innego, gdyby taka kasa leżała na chodniku, wtedy własną matkę by sprzedali, żeby tylko oni mogli taką kasę z tego chodnika podnieść. Pozdrowienia dla wszystkich normalnych, inteligentnych ludzi. Dajcie sobie szansę i po prostu się zapiszcie na test :)
 • Za 6tyś zł to tylko idiota będzie pracował
 • @Bieńkowska z PO - Ty, chłopie, nie politykuj, tylko dzwoń do Banasia. ..
 • .. .a odpadami meblowymi z płyty *odpad niebezpieczny* palią w piecach w okolicach Elbląga. Proszę sprawdzić gdzie wędrują odpady po odebraniu przez pseudo firmy utylizacyjne, Wystarczy trochę pojeździć za kontenerami z napisem odpady. Składowane są np. w firmach które robią pellet, a następnie wieczorami dystrybowane są do mieszkańców, lub ci sami odbierają. Wszyscy *władze gminne*o tym wiedzą i nic z tym nie robią, a my wszyscy chorujemy na raka. I biznes się kręci. ..