UWAGA!

Czas na quiz. "To i owo o mieście"

 Elbląg, Czas na quiz. "To i owo o mieście"
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Nowy rok zaczynamy quizem z wiedzy ogólnej o Elblągu. Z jednej strony sięgniemy do przeszłości, z drugiej przyjrzymy się temu, co dzieje się w mieście teraz. Zachęcamy do pochwalenia się wynikiem na koniec!

W dzisiejszym quzie przyda się znajomość związanych z Elblągiem ulic, dat i wydarzeń, zarówno dawnych, jak i ostatnich. Ile miejsc będzie w odnawianym amfiteatrze w parku Dolinka? Kiedy zburzono elbląski zamek krzyżacki? Gdzie mieści się Nadleśnictwo Elbląg? To tylko niektóre pytania.

Dobrej zabawy! Aktualny quiz można znaleźć pod tym linkiem.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Ja mam taki quiz poświateczny z jednym, ale za to zaj...ważnym pytaniem: - Co za skończony idiota strzela w Sylwestra? Co to jest za miękiszon z małym lontem? Ciemna strona sylwestra. Całe chodniki usłane martwymi ptakami. "Oto efekt fajerwerków". "Co roku to samo! Po co te zwierzęta ratować, by później w jedną noc je wybić!"- napisali na Facebooku członkowie Nyskiego Pogotowania Opiekuńczo-Adopcyjnego dla Zwierząt ŁAPA, zamieszczając zdjęcie dzięcioła, który nie przeżył sylwestrowej nocy. Jak co roku fajerwerki przysporzyły cierpienia dzikim i domowym zwierzętom. Podobne świadectwa zamieszczają użytkownicy Twittera. "Warszawa. Ptasie ofiary ludzkiej głupoty"- napisał Michał Witkowski. Mężczyzna opublikował nagranie, na którym widać chodnik usłany martwymi ptakami, zbieranymi przez inspektorów sanitarnych do plastikowych worków. [zdj. Rok 2020 - Setki martwych ptaków w centrum Rzymu po pokazie fajerwerków. To wierzchołek góry lodowej. Badania potwierdzają, że dla ptaków fajerwerki oznaczają śmierć. ] Hashtagi: #przyroda, #zwierzeta, #RiGCz, #ThinkGlobalActLocal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  13
  RobertKoliński(2021-01-02)
 • Never ending story, pytanie na sniadanie.
 • A jak wyglądał zamek krzyżacki w Elblągu
 • Jak się nazywa wieś na Warmi i Mazurach leżąca przy drodze s7 między Nowym Dowrem Gdańskim a Pasłęgiem ????? Oczywiście emblong !!!!!
 • Gdzie można pójść coś zwiedzić w tej wsi ???? Coś zjeść żeby nie trafić na S. o. r ??? Zero rozwoju turystyki w tej mieścinie !!!!! Młodzi ludzie uciekają do dużych miast !!!! Tragedia nic więcej !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  Upadająca mieścina(2021-01-02)
 • @Tylko Platforma - to nawet wies nie jest, na wsi jest dobre jedzenie swojskie, prawdziwe mleko od krowy, chleb z pieca, ziemniaki z pola i warzywa z ogrodu naturalne pomidory ogorki marchewka, a tu gmo napakowane konserwantow, raka ludzie dostaja od tego, ludzie cierpia ludzie umierają how dare you. .. .chcialbym zyc na takiej wsi ale to nie tu, tu jest oboz koncentracyjny polotwarty
 • Gdzie można spotkać trzech idiotów którzy obrażają swoje miasto rodzinę w ELBLĄGU 😀😀😀😀😀😀😀
 • nie masz za grosz poczucia humoru, bos glupi i swoja miara patrzysz to jest smutna prawda
 • Twój wynik to 12/12 Wiesz wszystko o tym, co się działo i co się dzieje w mieście. Gratulacje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  07zgłośsię(2021-01-02)
 • @Tylko Platforma - chyba do przeładunku ŚMIECI, zmień bo wstyd
 • a może ktoś wie co to za d.. "kierowali ruchem"na grunwaldzkiej w noc sylwestrową i kopali samochody, atakowali i pobili jedną parę. Jeżeli ktoś wie to proszę o namiar na typów. Chodzi mi o tego co uciekł ten co został znokautowany niech śpi spokojnie.
 • @DO ODSNIEŻANIA - spadł śnieg, bierz sprzęt w garść
Reklama