UWAGA!

Czas na wirtualny spacer

 Elbląg, Czas na wirtualny spacer
fot. nadesłana

W listopadzie po raz pierwszy informowaliśmy o założeniach stworzenia aplikacji theMuseum, będącej wirtualnym spacerem po przedwojennej elbląskiej starówce. W dniach 8-10 kwietnia wszyscy chętni będą mogli się przekonać, jakie to uczucie, bo theMuseum zostanie po raz pierwszy zaprezentowane elblążanom.

Po niespełna pół roku wytężonych prac, twórcy - firma theConstruct - udostępnia premierową wersję swojej aplikacji. Jak informują, w pierwszej odsłonie zawarto Bramę Targową z lat 30. wraz z najbliższą okolicą, jednak aplikacja będzie stale rozwijana. Wraz z rosnącym zainteresowaniem i licznymi zapytaniami postanowili zaprezentować mieszkańcom Elbląga aplikację na obecnym etapie prac.
       - Rozpoczynając prace nad aplikacją, nie spodziewaliśmy się, że spotka się ona z takim sporym zainteresowaniem - powiedział Piotr Juchnowicz z theConstruct. -  W ostatnich kilku tygodniach nie było dnia, kiedy nie otrzymaliśmy zapytania, kiedy theMuseum będzie gotowe. Wraz z całym zespołem zdecydowaliśmy się na wypuszczenie pierwszej wersji aplikacji. Zaprezentuje ona pierwsze obiekty przeniesione w wirtualną rzeczywistość oraz zobrazuje możliwości naszego oprogramowania. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że to nie koniec prac. W dalszym ciągu będziemy robić wszystko aby stale rozwijać aplikację i jak najczęściej wypuszczać coraz to nowe obiekty - dodaje.
       Prace nad aplikacją rozpoczęły się od gromadzenia materiałów źródłowych w postaci zdjęć, ilustracji oraz grafik z tamtego okresu, które stanowiły punkt odniesienia. Następnym krokiem było modelowanie i obróbka graficzna, aby jak najlepiej oddać ówcześnie panujące szczegóły. Był to najdłuższy i wymagający największej ilości czasu etap prac.
       - Po zebraniu materiałów i wyselekcjonowaniu tych najbardziej pomocnych przystąpiliśmy do pracy. Można powiedzieć, że każdy budynek stawialiśmy "cegła po cegle". Fajnie było patrzeć jak na ekranach naszych monitorów kształtuje się obraz tego, co widzieliśmy na czarno-białych zdjęciach i zaczyna się to układać w jedną, spójną całość - mówi Jakub Brdak z firmy ściśle współpracującej z theConstruct.
       Premiera theMuseum odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w elbląskim Centrum Handlowym Ogrody. Na miejscu, poza możliwością wypróbowania aplikacji, będzie możliwość spotkania się z autorami, porozmawiania o projekcie i jego tworzeniu, a także wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Impreza odbędzie się w piątek i sobotę w godz. 16-20, w niedzielę w godz. 16-19.
      
      
oprac. red., informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • super !!! Na pewno się wybiorę żeby zobaczyć !!! Tylko te papierowe okularki zastąpcie czymś lepszym bo tandetnie to wygląda;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  karolinaka(2016-04-04)
 • A co to jest to the ? I czy to ta firma co przegoniła już Microsoft ( bez the ) ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  pytajło(2016-04-04)
 • Mam nadzieje, że grafika w finalnym produkcie bedzie lepsza? Na załączonej fotografii, bieda nedze pogania. Taki rzeczy na pierwszym Voodoo i Pentium 2,może by robiło zamieszanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Hospesso(2016-04-04)
 • eee tam na pewno słabe, dołączam się do wyżej piszących malkontentów, też jestem malkontentem jak wy, siedzę w chacie nic nie robię tylko narzekam a na pokaz nie idę bo pewnie słaby
 • Na stronie ogrodow mozna dowiedziec sie ze bedzie nawet ciekawiej i przynajmniej wiadomo o ktorej godzinie sie toto zaczyna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Error404(2016-04-04)
 • ale dlaczego theMuseum ? Chyba jesteśmy w Polsce - jeszcze - więc należy wpisać Muzeum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  też_Pytający(2016-04-04)
 • Projekt fajny, ale mogli by zrobić bardziej realistyczne tekstury. Póki co grafika wygląda jak w jakiejś starej grze komputerowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ddddddd(2016-04-04)
 • Przykra sprawa, ale jaka nazwa taki efekt. Z wszystkiego najlepiej wyglądają wklejone modele samochodu i tramwaju, które zrobił kilka lat temu pan Marcinkowski - wówczas spoza theMuseum, nie wiem czy teraz partycypuje w tym "efektownym" projekcie. Wszystko wygląda jak 20 lat temu, chyba dlatego odwołanie do muzeum w nazwie. Jak się nie ma budżetu na projekt typu "Warszawa 1935" to lepiej nie porywać się na takie rzeczy.
 • Krytykom gratuluje znajomości technologi VR, na czym to polega, na prawdę specjaliści, szkoda, że tylko w necie a w życiu trafi ubrać skafander i iść składać meble, poczytajcie czym różni się VR od grafiki na pentium a jak skręcicie meble to się wypowiedzcie;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  demokrata(2016-04-04)
 • Popieram inicjatywe, ale bardzo martwi mnie ta grafika. .. takie rzeczy rysowalo sie w paincie w czasach windowsa 95
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ofiara_losu(2016-04-05)
Reklama