UWAGA!

Czas strategii

 
Elbląg, Marszałek województwa Jacek Protas (z prawej) spotkał się dziś z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem
Marszałek województwa Jacek Protas (z prawej) spotkał się dziś z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem (fot. AD)

- Jutro i pojutrze odbędzie się szczyt europejski, który określi ramy finansowe na lata 2014-2020 – mówił Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który dziś (6 lutego) odwiedził Elbląg. – Czekamy na te decyzje, ale i nie próżnujemy. Trwają prace nad strategią wojewódzką, Elbląg także przygotowuje swój strategiczny dokument. Jeśli będziemy mówić wspólnym językiem pieniędzy na nasz region będzie więcej.

Dziś marszałek województwa Jacek Protas rozmawiał z prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem. Spotkał się również z dziennikarzami.
       - Rozmawiałem z prezydentem Elbląga o tym, jakie przedsięwzięcia można będzie zrealizować z nowego unijnego budżetu. Musimy aplikować zarówno o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Polski Wschodniej jak i programów krajowych.
       - Dotychczas preferowany był model dofinansowania dużych miast – kontynuował marszałek. – To ma się zmienić. Aby pozyskać jak najwięcej środków dla naszego regionu powinniśmy stworzyć koalicję Olsztyn-Elbląg-Ełk. Te miasta będą generowały rozwój województwa.
       Jacek Protas wymienił elementy, które mogą być szczególnie wspierane w naszym regionie i w Elblągu, a są to: komunikacja i transport publiczny oraz infrastruktura transportowa: - I nie chodzi tylko o zakup nowych autobusów czy tramwajów – zastrzegł marszałek. – Warto zrealizować budowę mostu w Nowakowie, bo dotychczasowe rozwiązanie powoduje kłopoty w transporcie kołowym, ale i wodnym. Jest to przeszkoda na drodze rozwoju portu elbląskiego. To kluczowe przedsięwzięcie; środki na bezpośrednie wsparcie przedsiębiorców: - Ale to trudne pieniądze, bo przekazywane na wspieranie innowacji – zauważył Jacek Protas. – W marcu planuję spotkanie z elbląskimi przedsiębiorcami, by pomówić o tym, na co mogą liczyć i jak przygotować się do starania o środki unijne.
       Natomiast 14 lutego o godz. 10.30 w Elbląskim Parku Technologicznym odbędą się otwarte konsultacje związane ze strategią rozwoju województwa. Mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dokończcie to co jest rozbabrane, a nie myślicie co by tu jeszcze rozkopać za unijne fundusze.
 • A skąd wezmiecie pieniądze na dofinansowanie ?
 • Pisać merytorycznie, byle co napisz sobie w domu na ścianie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmartwiona(2013-02-06)
 • panie protas czy pana strategią było zatrudnienie byłego prezydenta miasta pana słoninę jako doradcy? przecież w kampanii wyborczej prowadzonej przez płeo nowaczyk był super więc czegoś tu nie rozumiem zatrudnijcie kogoś może z pierwszych stron gazet a nuż widelec wyborcy chwycą lecz teraz pozostało wam cierpliwie czekać na WYROK referendum ja jestem na NIE !!
 • przyszedł czas na zmasowana akcje informacyjna UM oraz Prezydenta- jak nigdy nie dostałem nawet ulotki tak teraz jakis miesięcznik UM w 3 egz. pod drzwi mi podrzucili:-) na wybór Marszałka Elblążanie maja niewielki wpływ, ale na Prezydenta jak najbardziej. Ja już zdecydowałem w przypadku referendum. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Seller(2013-02-06)
 • temu panu tez podziękujemy, Henryk obecnie mu doradza co ma robic na zielonej trawce, rojenia o pieniądzach z UE sa dla naiwniaków, powiem wam, cała kasa pójdzie na Terkawki, Srafki i inne tego typu inwestycje, a wy dalej będzie jeździć po dziurawych ulicach, a wsze dzieci będa ćwiczyć z pseudosalach gimnastycznych, pływać bedzie się w basenie rodem z PRL jak kupicie karnet w kolejce na 10 godzin, tyle dostaniecie z tej UE, a zapomniałem dostaniecie, spłaty kredytów jakie osiołki pozaciagaja na te pseudoinwestycje realizowane specjalnie dla firm kolesi, bo chyba już nie ma najmniejszych złudzeń po co sa realizowane te ich pomysły rozwojowe bez szans na jakikolwiek rozwój
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fasdfasd(2013-02-06)
 • ja chcę kase na hotel w Elblagu, dajcie mi z 30 melonów to go wybuduje i klaster turystyczny bedzie sie rozwijał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inwestor hotel(2013-02-06)
 • 300 milionów jest do spłacenia, a tu ludzie bez pracy !
 • a w Iławie będzie referendum nad odwołaniem straży miejskiej :-) dziś przegłosowali to radni iławscy
 • Pan Marszałek Olsztyński zabiera głos w sprawie Elbląga, to nic dobrego nie wróży.
 • oni już sami nie wiedza co robić żeby ludzie nie poszli ich odwołać
 • no proszę, tak jakby gruncik się palił. .. .co by jeszcze wymysleć by ten plebs zrozumiał, że to wszystko dla jego dobra w myśl hasła "by żyło się lepiej". .. .może im coś naobiecywać, dotychczas sprawdzało się idealnie. .. przecież oni nie myślą :)
Reklama