UWAGA!

Czasami wystarczy kilka minut rozmowy (SMS 06)

Elbląg, Mł. asp. Paweł Kazimierczak
Mł. asp. Paweł Kazimierczak (fot. KMP Elbląg)

Sąsiad za głośno słucha muzyki, inny natomiast karmi ptaki. To przeszkadza więc poirytowany mieszkaniec chwyta za telefon i dzwoni do... dzielnicowego. Mł. asp. Paweł Kazimierczak przyznaje jednak, że głównymi problemami, z jakimi styka się w rejonie są alkohol i przemoc w rodzinie.

Mł. asp. Paweł Kazimierczak od siedmiu lat służy w Policji. Od ponad dwóch jest dzielnicowym.
       - Tych co miałem poznać w rejonie, już poznałem – mówi. - Głównym problemem z jakim borykają się mieszkańcy to alkohol. On generuje kolejne, np. przemoc domową. Ofiary chcą pomocy, ale chcą byśmy to my, dzielnicowi, wszystko załatwili. Możemy podpowiedzieć rozwiązania, ale wszystkiego za innych nie załatwimy.
       Mieszkańcy zgłaszają również do dzielnicowego konflikty sąsiedzkie.
       - Chodzi o to, że sąsiad za głośno słucha muzyki, że ptaki karmi, w zasadzie o każdą błahostkę – wymienia mł. asp. Kazimierczak. – Zdarzyło się też, że ktoś przyszedł do dzielnicowego, bo nie wiedział…gdzie ma zapłacić rachunki.
       To są problemy powszechne i - jak przyznaje mł. asp. Paweł Kazimierczak – podobne na każdej dzielnicy. Czy czuje się on potrzebny w swoim rejonie?
       - Dzielnicowy jest potrzebny – mówi. – Szybciej dotrze do mieszkańców, jest im bliższy niż inni policjanci. Patrol wezwany na interwencję przyjedzie i odjedzie, a dzielnicowy jest tu stale. Nie zawsze zgłaszający wymagają jakiejś konkretnej pomocy. Czasem wystarczy 5-10 minut rozmowy, która im dużo daje – wskazuje.
       Swoją pracę lubi. Uważa, że jest ciekawa, polegająca na kontaktach z ludźmi, pomaga zdobywać nowe doświadczenia. Musi jednak od niej czasem odpocząć. Wtedy biega, chodzi na basen, jeździ na rowerze.
       - Jestem szczęśliwy i zadowolony z życia – mówi mł. asp. Paweł Kazimierczak.
      
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak, rewir I, rejon III: Barona, Browarna, Daszyńskiego, Donimirskich, Grażyny, Jaśminowa, Próchnika, Rechniewskiego, Robotnicza (do 165 nieparz. i do 190 parz.).
      
       Nr SMS-owy: 06
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA06. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej)Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA02)
       asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama