UWAGA!

Czego chcą mieszkańcy? Basenu i ... Tesco

 
Elbląg, Mieszkańcy chcą m.in. reaktywacji basenu przy ul. Spacerowej
Mieszkańcy chcą m.in. reaktywacji basenu przy ul. Spacerowej (fot. arch. WS)

Ponad 100 wniosków podzielonych na pięć okręgów oraz 29 zadań ogólnomiejskich wpłynęło do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej propozycji dotyczy remontów dróg i chodników, mieszkańcy chcą również nowych placów zabaw i siłowni "pod chmurką", ale są i bardziej oryginalne pomysły m.in. uruchomienie kolei nadzalewowej i wyremontowanie dworca Elbląg-Zdrój, uruchomienie nowych linii tramwajowych czy wybudowanie hipermarketu Tesco.

Elblążanie wysłali ponad 100 propozycji inwestycji w 5 okręgach i po raz drugi także ogólnomiejskich (blisko 30), które posłużą wszystkim. Termin składania wniosków upłynął co prawda 3 lipca, ale nadal urząd odbiera te, które zostały wysłane pocztą tradycyjną. Ostateczna lista więc wydłuży się. A co proponują elblążanie? Najwięcej wniosków dotyczy remontów dróg i chodników, wykonania placów zabaw dla dzieci, siłowni "pod chmurką", ale i ścieżek rowerowych. Są prośby o wymianę oświetlenia ulicznego, dosadzenie drzew, o uruchomienie kolei nadzalewowej.
       Wśród inicjatyw, które posłużą wszystkim, wnioskodawcy wskazują m.in. stworzenie plaży na Wyspie Spichrzów, wymianę szyb w wagonach Konstal 805 Na, rewitalizację Placu Słowiańskiego (samochody miałyby z niego zniknąć), utworzenie nowych linii autobusowych na Jelenią Dolinę i Nową Holandię oraz trzech linii tramwajowych: Saperów-Marymoncka, Saperów-Druska, Marymoncka-Ogólna; odnowienie basenu odkrytego i uruchomienie go w sezonie letnim, wybudowanie sieci bezobsługowej wypożyczalni rowerów, a nawet wybudowanie hipermarketu Tesco.
       Do 21 sierpnia potrwa sprawdzanie zasadności wniosków i możliwości ich realizacji. 16 września lista ostatecznych propozycji zostanie przedstawiona prezydentowi Elbląga do zatwierdzenia. Od 28 września do 9 października ankiety będą dystrybuowane wśród mieszkańców, którzy przystąpią do głosowania na wybrane projekty. Głosowanie potrwa do 16 października.
       Do rozdysponowania jest kwota 2,5 mln złotych na pięć okręgów wyborczych i inicjatywy ogólnomiejskie. Więcej o Budżecie Obywatelskim można przeczytać na stronie internetowej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A to takie ''fantazyjne'', zrewitalizować budynek dworca czy uruchomić nowe linie tramwajowe ?
 • z tym kąpieliskiem miejskim to jakaś klątwa i totalna niezaradność. Każde miasto ma jakieś jeziorko, sztuczny zbiornik czy basen ogólnodostępny i darmowy gdzie w okresie upałów ludzie zażywają kąpieli ale nie Elbląg. Co to k. .. , jest ??? Ludzie z Elbląga muszą jechać na Jelenią, do Pasłęka czy Wilamowa bo w tym zafajdanym zadupiu nic nie ma !!! To jakaś paranoja po likwidacji basenu miejskiego !!!
 • Kurcze gdzie ktoś miał mózg pisząć o Tesco? czy naprawde ludzie mysla ze to miasto buduje hipermarkety?:>
 • NIestety tak mysla. Jak otwierali Ogrody slyszalem jednego lesnego dziadka jak opowiadal jak to urzad miasta postawil nowy dom handlowy. Niestety takich mamy wyborcow, co pozniej wybieraja gajowego.
 • kur. .. .mać nowego nie zbudują a stare dobre rujnują patole. .. .
 • a poco basen ludzie dajcie wladzy spokój jeden wprawdzie maly jest przy ul. 1-go maja a jaka radocha aż miło patrzeć na szcześliwe dzieciaki elblążanka.
 • rozliczyć urzędasów odpowiedzialnych za doprowadzenie do ruiny tego basenu. EU miała dofinansować go przy remoncie jako obiekt zabytkowy i ewenement w Europie na co idą potężne pieniądze ale elbląskie partacze zaprzepaścili projekt i nikt za to nie ponosi odpowiedzialności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  EuropaUnion(2015-07-06)
 • A na co komu Tesco a no tak mało tych hipermarketów jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Paweł 33(2015-07-06)
 • Zlikwidować "plac zabaw" i "siłownię pod chmurką" przy Kościele świętej Rodziny oraz usunąc pachnący toy toy z tego miejsca!
 • czy ktoś od te$co płacił jakimś głupim elblążanom za reklamę? Ile jeszcze chcecie likwidowaćlokalnego rynku pracy hipermarketami? Idi0ci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  PolskiAnarchista(2015-07-06)
 • Polacy potrzebują jednak bata... pieprzy im sie w głowach hehehe elbląski dobrobyt...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Pitagolas(2015-07-06)
 • a już w ogóle nie rozumiem remontowania jezdni i chodników - przecież to jest obowiązek miasta bez pokazywania palcami gdzie remontować - od tego są służby i nie mało biorą co miesiąc aby tego pilnować. A już pozostałe pomysły są rodem z Pana Kleksa - witajcie w naszej bajce. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  PasnKleksior(2015-07-06)
Reklama